پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۱ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی:

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: نمایشگاهی از آثار خوشنویسی نستعلیق هنرمند جوان مشهدی با عنوان «چشمه خورشید» در نگارخانه موزه حرم مطهر رضوی افتتاح شد.
رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: نمایشگاهی از آثار خوشنویسی نستعلیق هنرمند جوان مشهدی با عنوان «چشمه خورشید» در نگارخانه موزه حرم مطهر رضوی افتتاح شد.

هنرمندنیوز: حجت‌الاسلام جلال حسینی اظهار کرد: نمایشگاه خوشنویسی «چشمه خورشید» علی سلیمی، هنرمند جوان مشهدی به مناسبت هفته خوشنویسی و همزمان با ایام بزرگداشت حافظ شیرازی با نمایش بیش از ۴۰ اثرم به خط نستعلیق با مضامین ادبی به ویژه شعرهای حافظ برپا شده است.

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اشاره بر اینکه بیشتر آثار نمایشگاه به قلم دو دانگ و دو میل کتابت شده است، ادامه داد: همچنن اغلب آثار در قالب چلیپا، سطرنویسی و سیاه‌مشق و تعداد اندکی از آن‌ها نیز در قالب جلی‌نویسی نگاشته شده است.

وی گفت: بیشتر تابلوهای این نمایشگاه در قالب مشق آثار خوشنویسان معاصر؛ از عمادالکتاب در صد سال اخیر تا شاگردان وی همچون مرحوم علی اکبر کاوه، استاد حسین میرخانی، استاد حسن میرخانی و همچنین نظیره‌نویسی از آثار استاد کیخسرو خروش، در بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ خلق شده است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: آنچه بیش از هر چیزی در این نمایشگاه جلوه‌گری می‌کند، جوان بودن این هنرمند خوشنویس است. بی‌شک این نمایشگاه نشان‌دهنده وجود چنین رویش‌های متعهد و آینده‌داری در عرصه‌های مختلف از جمله هنر در کشورمان است.

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی آستان مقدس حضرت رضا (ع) را جلوه بی‌بدیل و بی‌نظیر هنری برشمرد و افزود: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز به خوبی فرمودند که این آستان مقدس، یک موزه زنده و پویا است.

وی گفت: این سازمان آمادگی آن را دارد فضای نگارخانه موزه رضوی را در اختیار چنین هنرمندان جوان و خلاقی برای نمایش آثارشان قرار دهد و آن‌ها را به جامعه هنری کشور معرفی کند.

گفتنی است؛ نمایشگاه خوشنویسی چشمه خورشید تا پنج‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۷ در نگارخانه موزه رضوی واقع در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) پذیرای علاقه‌مندان است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..