چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ۵ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «نازنین و غولک‌ها» گفت: این نمایش اهمیت کنجکاوی کودکان و پاسخ به سوالات آن‌ها را در قالبی داستانی، به والدین گوشزد می‌کند.
نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «نازنین و غولک‌ها» گفت: این نمایش اهمیت کنجکاوی کودکان و پاسخ به سوالات آن‌ها را در قالبی داستانی، به والدین گوشزد می‌کند.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، موسی هدایتی که از استان کردستان با نمایش «نازنین و غولک‌ها» در جشنواره بیست و هفتم حضور دارد، اظهار کرد: این نمایش به اهمیت دادن کنجکاوی کودکان و پاسخ به سوالات آنها را برای والدین گوشزد می‌کند.

وی ادامه داد: کودکان همواره در ذهن خلاق خود سوال‌های زیادی دارند که از بزرگ‌ترها و معلمان خود می‌پرسند؛ اما والدین و مربیان، بعد از پاسخ به چند سوال، دیگر حوصله پاسخگویی به کودکان را ندارند و به آنها بی‌توجهی می‌کنند.

هدایتی بیان کرد: کودکان ذاتاً کنجکاو هستند، همه چیز در این دنیا برای آنها تازگی دارد، سؤال‌های بی‌شماری با کلمات پرسشی «چگونه و چرا» می‌پرسند؛ از علت آبی بودن آسمان گرفته، تا چرا موقع جوشاندن آب، بخار از کتری بیرون می‌آید، که گاهی والدین با بی‌توجهی به این سوالات پاسخ می‌دهند.

این کارگردان تصریح کرد: وقتی کاری یا درسی به صورت اجبار به کودکان و دانش‌آموزان تحمیل ‌شود، این اجبار تبدیل به غول می‌شود.

هدایتی که نمایشش در بخش مسابقه خیابانی جشنواره بیست و هفتم اجرا می‌شود، گفت: تئاتر خیابانی بسیار قدرتمند و تاثیر‌گذار است چرا که ارتباط بی‌واسطه و مستقیم با تماشاچی برقرار کرده و مسائل و معضلات جامعه را بیان می‌کند.

کارگردان و نویسنده «نازنین و غولک‌ها» افزود: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان یک جشنواره تخصصی است که در کنار اجرای نمایش بار آموزشی نیز دارد و با برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای هنرمندان و هنر دوستان با حضور اساتید مجرب برای ترویج هنر نمایش گام موثری برمی‌دارد.

وی در ادامه عوامل اجرایی نمایش را معرفی کرد و افزود: محمد‌صدرا شهبازیان بازیگر خردسال و بیتا شهبازیان، محمد شهبازیان، مهدی رسولی، عاطفه بهمنی، آیسودا بشیری سایر بازیگران؛ زینب عربیان، کیمیا شهبازیان، امیر شهبازیان، مسعود یارعلی، سهیلا عبدالملکی، مهدی رسولی و شیما میرکی عوامل پشت صحنه هستند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری امیر مشهدی‌عباس از یکم تا ششم تیرماه در کهن شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود. مشروح اخبار جشنواره را می‌توانید از https://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..