چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۶ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سومین مجموعه ناعکسی با عکس‌های امیرحسین محمد کریمی با عنوان «هزارتو»، برگزار می‌شود.
سومین مجموعه ناعکسی با عکس‌های امیرحسین محمد کریمی با عنوان «هزارتو»، برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، [نا]عکاسی عنوان پروژه‌ای است که سومین مجموعه آن با عکس‌های امیرحسین محمد کریمی با عنوان  «هزارتو»، عصر روز چهارشنبه چهارم مردادماه در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

 در بخشی از توضیح پروژه ناعکاسی آمده است:

[نا]عکاس شاید هنوز کاسب‌کارانه نمی‌اندیشد. مسئله‌مندی‌های خودش را جستجو می‌کند، بی‌آنکه سودایی در سر داشته باشد تا قله‌ای را فتح کند. کرده‌هایش و به جا مانده‌هایش پیشروتر از آوازه‌اش در حرکت خواهند بود (اگر تمنای شهرت در کار باشد). [نا]عکاس نمی‌خواهد خود را در متن جماعتی جا کرده و از این راه آتیه‌اندیشی کند. پرسه می‌زند، کشف می‌کند، صبوری می‌کند، خط تولیدی عمل نمی‌کند (کارخانه که نیست) متوقف نمی‌شود (با آخرین مجموعه درخشان از عکاسی خداحافظی نمی‌کند). شاید کمی هم آسایش‌گریز باشد اما راضی به فقرفروشی در فریم‌هایش نمی‌شود.

«هزار تو» اثر امیرحسین محمدکریمی به‌عنوان سومین نمایشگاه از پروژه ناعکاسی روز چهارشنبه چهارم مردادماه ساعت ۱۶ در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

محمدکریمی در بخشی از توضیح این نمایشگاه آورده است: «دیگر به این هوای گرم و نموری که به صورتم می‌خورد عادت کرده‌ام. هوایی که از انتهای پله‌ها می‌آید و نفس هزاران نفر را با خود به همراه دارد. هزاران نفری که قرار است به آن‌ها بپیوندم. پله‌های سرد و راهروهای پرپیچ و خم این هزارتو را طی می‌کنم تا در انتها به سدی از دیگران برمی‌خورم. در یکدیگر مچاله می‌شویم تا کوچک‌ترین فضای خالی را هم پر کنیم. این بدن‌های در هم تنیده و چهره‌های خاموش حکایت از یک چیز دارد: انزوا!

تنها و منزوی بودن، خاص این هزارتو است تا با قدم گذاشتن در آن معنای با هم بودن و زندگی را فراموش کنی و در این شهر، چه بسیار است چنین هزارتوهایی که برای ما ساخته شده!»

نمایشگاه عکس «هزارتو» تا ۲۴ مرداد ماه میزبان علاقمندان است. خانه هنرمندان ایران پروژه ناعکاسی را با همکاری گالری ریشه و کالکتیو متافور اجرا می‌کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..