دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هنرمندان کنیایی با خلق نقاشی‌های گرافیتی در زاغه‌نشین‌های پایتخت این کشور درباره راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس «کرونا»‌ اطلاع‌رسانی‌ می‌کنند.
هنرمندان کنیایی با خلق نقاشی‌های گرافیتی در زاغه‌نشین‌های پایتخت این کشور درباره راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس «کرونا»‌ اطلاع‌رسانی‌ می‌کنند.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از رویترز، نقاشی دو متری از تصویر یک مرد با چشمان محزون که ماسک بر چهره دارد در کنار جمله «کرونا واقعی است» یکی از چندین نقاشی گرافیتی مرتبط با ویروس «‌کرونا» است که این روزها در «‌نایروبی» به چشم می‌خورد.

۶ نقاشی گرافیتی دیگر با موضوع «کرونا» نیز در اطراف دومین منطقه بزرگ زاغه‌نشینی پایتخت کنیا دیده می‌شود. یکی از این نقاشی‌های دیواری از مردم می‌خواهد تا دست‌هایشان را بشویند و اثر هنری دیگر پرداخت پول با استفاده از موبایل را بجای استفاده از پول نقد آلوده توصیه می‌کند.

تمامی این آثار هنری با هدف انتقال پیام‌های بهداشتی مرتبط با پیشگیری ابتلا به ویروس «کرونا» خلق شده‌اند. تا روز چهارشنبه، شمار مبتلایان ویروس «کرونا» در کنیا ۳۰۳ و شمار جانباختگان ۱۴ نفر گزارش شده بود.

این تیم هنرمندان با خلق آثار هنری بر روی دیوارهای یکی از پرجمعیت‌ترین محله‌های «نایروبی»‌، جایی که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دورکاری آرزویی محال محسوب می‌شود،‌ روش‌های کاربردی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس «کرونا» و محافظت از جامعه را آموزش‌ می‌دهند.

این کمپین گرافیتی به همت و با ایده اولیه «آنتونی ملو» یک هنرمند ۲۴ ساله و «بریان موساسیا» که یک هنرمند گرافیتی است، شکل گرفته است.

«آنتونی» که در یکی از همین زاغه‌نشین‌ها متولد و بزرگ شده است، لزوم اجرای چنین پروژه‌ای را پس از بازدید چند هفته پیشش از محله دوران کودکی‌اش احساس کرد،‌ چرا که متوجه شد ‌بسیاری از ساکنان این محله ‌زاغه نشین به ویروس «کرونا» ‌اعتقادی ندارند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..