شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در یازده موضوع به کوشش اداره‌ کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد برگزار می‌شود.
هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در یازده موضوع به کوشش اداره‌ کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: «محمد حسین فاضلی» معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در این باره تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره «توسعه، تعمیق، تکثیر و تداوم فرهنگ ایثار و مهربانی، ایثار و ازخودگذشتگی و ایثار و شهادت»، «تحکیم ارتباطات اجتماعی به واسطه مبادلات فرهنگی با موضوع ایثار اجتماعی و ایثار و شهادت در سطح مساجد، محلات و روستاها»، «تجلیل از شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنها»، «تشویق و ترغیب هنرمندان به تولید آثار نمایشی با موضوع ایثار، جهاد و مقاومت و ایثار، مهربانی و همدلی اجتماعی»، «کشف و حمایت از استعدادهای جوان در زمینه هنرهای نمایشی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت» و «گسترش زمینه‌های فکری و فرهنگی در جهت تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی با هدف ارتقاء بینش و آگاهی جامعه به عنوان مخاطب اصلی اینگونه از آثار و ایجاد گفتمان‌های اجتماعی در زمینه فرهنگی ایثار و شهادت» است.

وی با اشاره به یازده موضوع در نظر گرفته شده برای این دوره از جشنواره، گفت: موضوعات این جشنواره شامل «ایثار و ایثارگری در طول تاریخ ایران»، «شهدا و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس»، «شهدای مدافع حرم و امنیت و...»، «ایثار و شهادت در فرهنگ عاشورایی و رضوی»، «ایثار روستائیان و عشایر کشور»، «ایثار کادر درمان و آتش‌نشان‌ها»، «ایثار در قرآن کریم سیره ائمه اطهار (علیهم السلام)»، «شهدای دانش آموز»، «ایثار اجتماعی»، «۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده یزد» و «خاطرات جانبازان، آزادگان و ایثارگران استان یزد» تعیین شده است.

فاضلی با بیان این که جشنواره در دو بخش «صحنه‌ای» و «خیابانی» برگزار می شود، گفت: آخرین زمان ارسال آثار به این جشنواره که در هفته آخر آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، بیستم مهرماه بوده و آثار ارسالی در حال بررسی توسط هیات داوران جشنواره است.

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در مورد جوایز بخشهای مختلف جشنواره هفتم نیز گفت: به رتبه نخست در بخش‌های نویسندگی، طرح و ایده(نمایش خیابانی)، کارگردان، بازیگری مرد و زن به ترتیب تا سقف مبلغ ۸، ۱۰ و ۱۲ میلیون تومان جایزه اهدا خواهد شد.

فاضلی خاطرنشان کرد: برای آن دسته از افراد که موفق به کسب رتبه نخست تا سوم در بخش‌های طراحی صحنه و لباس، موسیقی، طراحی فضا (نمایش‌های خیابانی) و طراحی حرکت می‌شوند نیز مبلغ ۵، ۷ و ۱۰ میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..