شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به میزبانی کنسرواتوری چایکوفسکی؛

هفته تئاتر ایران همزمان با روز جهانی تئاتر توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکوفسکی مسکو با همکاری تئاتر اوکولا در شهر مسکو اجرا خواهد شد.
هفته تئاتر ایران همزمان با روز جهانی تئاتر توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکوفسکی مسکو با همکاری تئاتر اوکولا در شهر مسکو اجرا خواهد شد.

به گزارش هنرمندنیوز، هفته تئاتر ایران همزمان با روز جهانی تئاتر توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکفسکی مسکو با همکاری تئاتر اوکولا برای نزدیکی بیشتر فرهنگ ایران و روسیه و شناخت بهتر تئاتر ایران از ۲۸ مارچ ۲۰۱۹ برابر با ۷ فروردین ۱۳۹۸ به مدت یک هفته در شهر مسکو برگزار خواهد شد.

سولماز همت‌زاده مدیر برگزاری هفته تئاتر ایران در مسکو در تشریح این برنامه‌ها گفت: این هفته تئاتر توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکفسکی مسکو با همکاری تئاتر «اوکولا» از ۷ تا ۱۴ فروردین ۹۸ با اجرای کنسرت موسیقی سنتی و اجرای هنرمندان نمایش‌های آیینی سنتی از جمله تغذیه نقالی سیاه بازی افتتاح خواهد شد. این در حالی است که اجرای چهار نمایش از ایران در چهار شب و یک اثر مشترک بین ایران و روسیه با بازیگران روس و ایران نیز از برنامه‌های پیش بینی شده خواهد بود.

مدیر برگزاری هفته تئاتر ایران در روسیه در مورد چگونگی  انتخاب نمایش‌ها برای اجرا در این هفته تئاتر و کار مشترک بین ایران و روسیه و نام گروه‌های انتخابی گفت: یک گروه سه نفره طی یک سال گذشته اجراهای گروه های نمایشی را رصد می‌کند و از بین آنها چهار گروه انتخاب خواهد شد. در مورد کار مشترک نیز باید بگویم که هم اکنون مشغول تمرین هستیم. در این پروژه چند بازیگر ایرانی و روس در این پروژه حضور دارند.

همت زاده افزود: سال گذشته پروژه «از سیب سرخ تا آبی دریا» را در روز جهانی تئاتر با اجرای یک گروه تئاتر و موسیقی در شهر مسکو برگزار کردیم و خوشبختانه این بار با همفکری و استقبال مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکفسکی مسکو و تئاتر«اوکولا» تصمیم گرفته شد تا هفته تئاتر ایران را همزمان با روز جهانی تئاتر در شهر مسکو برگزار کنیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..