جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برگزاری هفته مهر سینمای ایران که قرار بود از ۶ تا ۱۲ مهرماه امسال برگزار شود، به زمانی دیگر موکول شده است.
برگزاری هفته مهر سینمای ایران که قرار بود از ۶ تا ۱۲ مهرماه امسال برگزار شود، به زمانی دیگر موکول شده است.

هنرمندنیوز: بیستم شهریورماه و در آستانه روز ملی سینما، سازمان سینمایی اعلام کرد که«هفته مهر سینمای ایران» به مناسبت روز ملی سینما و با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در راستای تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در رشته های مختلف و هنرمندان ایثارگر طراحی و پیش‌بینی شده است.

دبیری این برنامه به عهده قادر آشنا - معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی- گذاشته شد و او روز ۲۲ شهریور در نشستی خبری به همراه محمدرضا فرجی به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت.

او توضیح داد: برای تجلیل از مجموعه‌ هنرمندان سینما، خانه سینما هرسال جشنی برگزار می‌کرد که صرفا در حوزه صنف بود، ولی هفته مهر سینمای ایران، مطالبه هنرمندان استانی بوده و وسیع‌تر است.

براین اساس، برنامه‌های این هفته از ششم تا دوازدهم مهر ماه در استان‌ها و روز ۱۶ مهر در تهران تدارک دیده شده بود که فعلا به تعویق افتاده است.

دراین باره محمدرضا فرجی - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی بصری سازمان سینمایی - گفت:‌ با توجه به برخی اتفاق‌های این روزها، پیشنهاد ستاد برگزاری این بوده که این برنامه با تاخیر شروع شود و زمان و تاریخ برپایی آن را به خود استان‌ها سپرده‌ایم تا براساس مقتضیاتی که دارند زمان را به ما اعلام کنند.

او درباره برنامه تهران هم گفت:‌ برای تهران هم هنوز زمان دقیق مشخص نیست ولی قطعا تاریخی برای آن تعیین خواهد شد. البته باید منتظر باشیم تا شرایط مناسب در جامعه برای برگزاری آن فراهم شود.

طبق اعلام قبلی سازمان سینمایی، قرار بود در هفته مهر سینمای ایران با همکاری و هم فکری نهادها و شخصیت‌های هنری، فعال‌ترین و بهترین سینماگران استانی شناسایی و پس از ارزیابی در مراسمی در مراکز یا شهرستان‌های منتخب از برگزیدگان استانی در رشته‌های مختلف از جمله کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی، تدوین، گریم، صداگذاری، جلوه‌های ویژه بصری، فیلمبرداری، انیمیشن، سینمادار، آموزشگاه سینمایی، پژوهشگران سینما، تهیه‌کننده فیلم سینمایی قدردانی به عمل آید.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..