سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس دانشگاه لرستان:

رئیس دانشگاه لرستان گفت: همایش «لرستان‌شناسی» با مشارکت دانشگاه و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان طی سال‌ جاری در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه لرستان گفت: همایش «لرستان‌شناسی» با مشارکت دانشگاه و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان طی سال‌ جاری در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: علی نظری، امروز در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، ضمن تأکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه بین دانشگاه لرستان و این اداره‌کل، اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف و متنوع استان در بخش‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باید بیش از پیش در راستای اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایران قرار گیرند.

نظری اضافه کرد: دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلفی از جمله مرکز لرستان‌شناسی و دانشکده ادبیات و علوم انسانی است که اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باید بر مبنای همکاری‌های کاربردی، علمی و مسئله‌محور از این ظرفیت‌ها استفاده کند.

در ادامه عطا حسن‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، توضیحاتی درباره ظرفیت‌های منحصر به‌فرد استان به‌ویژه تاریخ معماری اسلامی ـ ایرانی این استان ارائه کرد.

وی افزود: از آنجا که دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌های علمی متعددی است ما خواهان این هستیم که همایش علمی معتبری به نام همایش لرستان‌شناسی با مشارکت دانشگاه لرستان و اداره‌کل میراث فرهنگی استان، در آینده نزدیک برگزار شود.

همچنین علی نوری، رئیس مرکز لرستان‌شناسی دانشگاه نیز گزارشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این مرکز ارائه و پتانسیل‌ها و توانمندی‌های گروه باستانشناسی و سایر گروه‌های دانشکده ادبیات و علوم انسانی را تشریح کرد.

در ادامه حسین حاتمی، مدیر امور پژوهشی دانشگاه لرستان نیز در این نشست توضیحاتی در رابطه با قابلیت‌ها و توانمندی‌های حوزه‌های مختلف زیرنظر معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه در زمینه برگزاری همایش‌های معتبر علمی، پژوهشی، بیان کرد.

در این نشست، دو طرف توافق کردند که مقدمات اجرایی و علمی برگزاری همایش «لرستان‌شناسی»، تعریف، تهیه و اجرا شود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..