شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سازمان زیباسازی شهر تهران فراخوان رویداد «درختستان» را🪵برای خلق مجسمه‌های نوگرا بر تنه درختان تنومند خشکیده پایتخت منتشر کرد.
سازمان زیباسازی شهر تهران فراخوان رویداد «درختستان» را🪵برای خلق مجسمه‌های نوگرا بر تنه درختان تنومند خشکیده پایتخت منتشر کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این سازمان با توجه به فرارسیدن سال نو و تلاش برای فراهم آوردن زمینه‌ خلق و ایجاد طرح‌ها و تجربه‌های نو در سیما و منظر شهر فراخوان برگزاری رویداد «درختستان» را برای خلق مجسمه‌های نوگرا بر تنه درختان تنومند اما خشکیده تهران منتشر کرد.

بر اساس این فراخوان از هنرمندان مجسمه‌ساز دعوت می‌شود با ارائه طرح‌های خود در این فراخوان مشارکت کرده و آثار پیشنهادی خود را با رعایت شرایط به این سازمان ارائه دهند.

همچنین ارسال فرم ثبت‌نام و تجربیات و فعالیت‌های هنرمند به‌ صورت تایپ شده و امضا شده باشد و نیز ارسال تصویر اثر جانمایی شده با کیفیت مناسب با فرمت JPG با رزولوشن ۳۰۰ dpi الزامی است. (کیفیت تصاویر به جهت دیده شدن جزئیات تصاویر در هنگام داوری حائز اهمیت است.)

در بخشی از فراخوان تاکید شده است که تنه درخت‌های خشک و قطع شده خیابان ولیعصر- حدفاصل میدان راه آهن تا میدان تجریش - موضوع کار هنرمندان در این فراخوان است. هنرمند باید درخت (یا مجموعه‌ درختان هم‌جوار) مورد نظر خود را شناسایی و عکاسی کرده و اثر خود رابر آن جانمایی کند. اولویت انتخاب آثار این دوره درختستان، طراحی براساس تکنیک‌های کاهشی و کنده کاری بر روی تنه درخت است.

استفاده از تکنیک و دستاوردهای مجسمه‌سازی معاصر ضروری است و داوری آثار ارائه شده توسط هیئت داوران مدعو از طرف سازمان زیباسازی انجام می‌شود.

مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ دی ماه امسال خواهد بود و هنرمندان می‌توانند طی مدت زمان مشخص شده، با ارسال فرم‌ها به نشانی الکترونیکی hajm.zibasazi@tehran.ir طرح خود را در قالب تعیین شده ارائه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..