پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ۸ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر گالری «پنج‌پنج» خبر داد:

مدیر نگارخانۀ «پنج‌پنج» از برگزاری نمایشگاه انفرادی طراحی های فریده امیدوار با عنوان «خط، سطح، احساس/ مرا از آنچه میخواهم محافظت گردان» در این نگارخانه خبر داد.
مدیر نگارخانۀ «پنج‌پنج» از برگزاری نمایشگاه انفرادی طراحی های فریده امیدوار با عنوان «خط، سطح، احساس/ مرا از آنچه میخواهم محافظت گردان» در این نگارخانه خبر داد.

گل‌آذین مقدم، مدیر نگارخانۀ «پنج پنج» با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقاشی انفرادی «خط ، سطح ، احساس / مرا از آنچه می‌خواهم محافظت گردان» در این نگارخانه گفت: این نمایشگاه به همت و پیگیری سرکار خانم نفیسه عظیمی در مقام سوپروایزر نگارخانه برگزار خواهد شد.

مدیر گالری «پنج پنج» با اشاره به این نکته که این نمایشگاه به مدت پنج روز در روزهای جمعه ۳۰ و یکشنبه ۱ تا چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱  برگزار می‌شود، ادامه داد: گالری «پنج‌پنج» در شعبۀ یک به نشانی «تهران، خیابان پاسداران، خیابان نگارستان هفتم» با برگزاری آئین افتتاحیه در روز جمعه از  ساعت ۱۶ الی ۱۹ و روزهای دیگر از ساعت ۱۴ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان به هنر خواهد بود.

مقدم در پایان با اشاره به این که اطلاعات لازم در خصوص این نمایشگاه از طریف رسانه و در فضای مجازی به اطلاع علاقه‌مندان به هنر خواهد رسید، اظهار داشت: علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد فرهنگی و هنری، می‌تواند به صفحۀ گالری به نشانی Five.five.gallery در شبکه اجتماعی اینستاگرام مراجعه نموده و یا با شماره واتساپ ۰۹۱۲۳۸۳۰۳۶۷ تماس حاصل نمایند.

فریده امیدوار، هنرمند نقاش که متولد ۱۳۴۴ در تهران است، پیرامون رزومۀ فعالیت هنری خویش، با اشاره به این نکته که آشنایی او با هنر به صورت کلی به پنج سال قبل و طراحی و سیاه قلم باز می‌گردد، گفت: همینک شش سال است که به صورت حرفه ای که نقاشی کار می‌کنم و به یاد گیری فیگور و هنرهای تجسمی به صورت آکادمیک و پس از مطالعه در زمینه های فلسفه، تاریخ هنر، زیبایی‌شناسی، تاریخ هنر در ایران و در رشته گرافیک تحصیلات خود را ادامه دادم.

وی ادامه داد: اینک با کمک و همراهی نگارخانه پنج پنج و زحمات، آموزش ها و یاری دلسوزانه استاد عالی قدر جناب دکتر مومنی اولین نمایشگاه انفرادی خود را با تعداد ۲۰ اثر به نمایش عموم می‌گذارم.

فریده امیدوار، هنرمند طراح، با اشاره به این امر که هنر به هر شیوه و شکل که بیان و عرضه شود گوشه ای از واقعیت است، گفت: هنر واقعیتی در زمینۀ جهان‌بینی و اندوخته کلی ذهن هنرمند با آزمون‌های زندگی و عواطف حال یا گذشته‌اش اما جهان درونی او نیز پرتوی است از جهان بیرون.

وی در ادامه، با بیان این که از همین روست که هنرمند، می‌تواند تصویری از واقعیت باشد یا تصویر تصویر واقعیت هنر با آنکه همیشه انعکاسی است از واقعیت درونی یا بیرونی در هیچ حال به تمامی برآن واقعیت منطبق نیست.، افزود: ذهن هنرمند ناآگاهانه وبسا نیز از روی آگاهی واراده در واقعیت تصرف می کند؛ با این اعتبار شاید هنر به نوعی دگر باز آفرینی است در گارگاه ذهن هنرمند.

امیدوار با اشاره به این موضوع که حتی انتزاعی ترین هنرها همه چیز را در بر آدمی می گیرد و آدمی در هنر پیش از همه خود هنرمند است که چهره کلی ونمونه وار می گیرد، اضافه کرد: موضوع یا بهانۀ ابداع هر چه باشد هنرمند در اثری که خلق کرده و یا پدید می آورد از خود سخن می‌گوید خود را پیش چشم بیننده می‌گذارد و نمی تواند در اثرش حضور نداشته باشد، چرا که هر دو به هم دوخته اند و با هم وحدتی آلی دارند چندان که شناخت یکی جز با شناخت دیگری کامل نیست.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..