چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هفدهمین جشنواره موسیقی فجر استان فارس شامگاه دوشنبه اول اسفندماه در شیراز گشایش یافت و تالار حافظ در شب نخست پذیرای گروه‌های موسیقی «پاپ کهتر» از شیراز، گروه قشقایی «همای ایل» از مرودشت و «عاشیق‌های تبریز» بود.
هفدهمین جشنواره موسیقی فجر استان فارس شامگاه دوشنبه اول اسفندماه در شیراز گشایش یافت و تالار حافظ در شب نخست پذیرای گروه‌های موسیقی «پاپ کهتر» از شیراز، گروه قشقایی «همای ایل» از مرودشت و «عاشیق‌های تبریز» بود.

هنرمندنیوز: در سرآغاز ماه پایانی زمستان ۱۴۰۱ و همزمان با سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در سطح ملی، تالار حافظ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس میزبان هنرمندان موسیقی و علاقه مندان این حوزه بود.
گروه پاپ کهتر از شیراز چراغ این جشنواره را روشن کرد و پس از آن گروه قشقایی همای ایل از مرودشت به هنرنمایی پرداختند.
آخرین سانس این برنامه ها در ساعت ۲۲ شامگاه دوشنبه به عاشیق های تبریز اختصاص یافت که با سازهای محلی خود توانستند حاضران را به وجد آورند.
گروه پاپ کهتر را آریا کهتر سرپرستی می‌کند و خود خواننده و نوازنده گیتار نیز است. در این گروه، مهدی حاجی زاده کیبرد، رضا معظمی گیتار، محسن رنجبر درامزف پیمان شریفی ساکسیفون و کامران عسکری گیتار باس را بر عهده دارند. این گروه سال ۱۳۹۷ تشکیل شده و در جشنواره های فجر دوره های دهم یازدهم جزو گرو های برگزیده بوده است و اعضای گروه بالای ۲۰ سال سابقه نوازندگی دارند.

گروه قشقایی «همای ایل» از مرودشت دومین اجرا
گروه قشقایی «همای ایل» از مرودشت دومین اجرای شب اول هفدهمین جشنواره موسیقی فجر در شیراز بود که به میزبانی تالار بزرگ حافظ مورد استقبال شهروندان و علاقه‌مندان هنر موسیقی قرار گرفت.
این گروه به سرپرستی و نوازندگی نی توسط حسین زارع و نوازندگانی همچون، محمد جهانی عود، جلال قلی زاده کوبه ای، نیما ولی نقاره، علیرضا افراسیابی تار، مریم افراسیابی تار، آرمی لهراسبی، حدیث یاری، سانازرحیمی و سولماز رحیمی همگی سه تار، محمد زارع و مریم همایون نی، نگین لهراسبی ویولن، مجید قاسمی و یاسر حیدری آواز، و علی اکبر کاظم زاده هماهنگ کننده گروه بودند.
این گروه به مدت ۱۰ سال در بیشتر جشنواره های استانی و کشوری از قبیل یاسوج، کرمان و بروجن شرکت کرده اند و این گروه در تخت جمشید، سه سال در مراسم سال تحویل اجرا داشته است.

هنرنمایی عاشیق‌های تبریز در آخرین اجرای شب نخست
تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سومین اجرای شب اول جشنواره موسیقی فجر فارس، میزبان هنرنمایی گروه موسیقی عاشیق‌های تبریز شد.
گروه «عاشیق‌های تبریز» در نخستین شب جشنواره یاد شده به هنرنمایی پرداختند.
این کنسرت با تنظیم حسن اسکندری و با همراهی شش نفر از نوازندگان ساز عاشیقی در تالار بزرگ حافظ به اجرا گذاشته شد. نوازندگان این گروه علی کریمی، اصغر راشدی، جلیل خردمند، اسماعیل خدایی (بالابان)، رضا فره داغی (قاوال) و ولی کریم زاده (قاوال) هستند.

برنامه جشنواره موسیقی در شب‌های آینده
سه شنبه ۲ اسفند تالار حافظ در ساعت ۱۸:۳۰ میزبان گروه دف نوازان عندلیب از شیراز است و دوستداران هنرمندان یزد می توانند در ساعت ۲۰:۳۰ شنونده گروه موسیقی سنتی راز باشند. اما تنها خواننده این جشنواره علی اصحابی است که ساعت ۲۲ به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
چهارشنبه و آخرین روز از جشنواره موسیقی فجر استان فارس میزبان سه گروه خواهد بود. گروه میسان از اهواز ساعت ۱۸:۳۰، گروه شبدیز از بوشهر ساعت ۲۰:۳۰ و گروه ایل احساس از کهگیلویه و بویراحمد ساعت ۲۲ اجرا خواهند کرد.
هفدهمین جشنواره موسیقی فجر در شیراز با حضور هشت گروه از استانهای فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، یزد، آذربایجان شرقی و خوزستان هر شب در سه نوبت یک ساعته ۱۸:۳۰، ۲۰:۳۰ و ۲۲ در تالار بزرگ حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، در حال برگزاری است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..