یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هوناز آفاقی گفت: هر جا که احساس نیاز کردم، عناصر طراحی را وارد نقاشی‌هایم کردم و این تجربه خوبی برایم بود.
هوناز آفاقی گفت: هر جا که احساس نیاز کردم، عناصر طراحی را وارد نقاشی‌هایم کردم و این تجربه خوبی برایم بود.

هنرمندنیوز: نمایشگاه آثار هوناز آفاقی با عنوان «ماهی» در گالری هوم برگزار شد. آفاقی با بیان اینکه ۱۳ اثر با تکنیک اکریلیک و ترکیب مواد در این مجموعه به نمایش درآمد گفت: کار‌های من ترکیبی از طراحی و نقاشی است و بیشتر آن‌ها در طول دوره کرونا و قرنطینه شکل گرفت.

آفاقی درباره المان‌هایی که در کار‌هایش دیده می‌شود گفت: نماد‌های حیوانی مانند ماهی و پرنده و گاهی فیگور‌های انسانی در کار‌هایم وجود دارد. همه این‌ها دستاویزی بود برای نشان دادن بخشی از حیاتی که بشر در حال تجربه آن است. پرنده، ماهی و انسان اشاره به آسمان، دریا و زمین دارد و این عناصر در کار‌هایم بهانه‌ای است که بگویم شاید همه ما بخشی از این موجودات را درون خود داریم و رنج‌هایی که می‌کشیم را به هم القا می‌کنیم.

او درباره حضور طراحی در کار‌هایش گفت: معمولاً طراحی با متریال‌هایی مثل مداد و زغال روی کاغذ انجام می‌شود ولی من می‌خواستم این کار را با نقاشی‌هایم ترکیب کنم و بر روی رنگ اکریلیک طراحی کردم. من هر جا که احساس نیاز می‌کردم عناصر طراحی و خط را وارد کار کردم و این به عنوان یک تجربه برایم خوب بود. این که چطور می‌شود پل ارتباطی بین تکنیک‌ها و توانایی‌های طراحی و نقاشی ایجاد کرد برایم جالب بود و باید این مسیر را ادامه دهم تا بتوانم بیان عمیق‌تری پیدا کنم.

آفاقی با بیان اینکه فضای آثارش کاملاً اکسپرسو و خیالی است، افزود: پروژه‌هایی که کار می‌کنم و به نمایش می‌گذارم را به عنوان تجربه می‌بینم و میزان موفق بودن آن برایم اهمیت ندارد. آن‌ها را به عنوان قسمتی از زندگی می‌بینم و این خیلی مهم است که ببینیم در مقاطع مختلف با چه رویکرد و احساسی کار می‌کنیم و تجربیات خود را به تصویر می‌کشیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..