جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هیات داوران بخش فیلم های کوتاه و فیلم های پایان تحصیلی مدرسه های فیلم بخش "سینه فونداسیون" و نام فیلم های برگزیده اعلام شدند. یک فیلم از ایران در بخش فیلم های کوتاه گنجانده شده است.
هیات داوران بخش فیلم های کوتاه و فیلم های پایان تحصیلی مدرسه های فیلم بخش "سینه فونداسیون" و نام فیلم های برگزیده اعلام شدند. یک فیلم از ایران در بخش فیلم های کوتاه گنجانده شده است.

هنرمندنیوز"کوثر بن حنلا"، سینماکرو فیلمنامه نویس تونسی، "تووا نووتنی"، سینماگر، فیلمنامه نویس و بازیگر از سوئد،  "آلیس وینوکور"، فیلمساز و فیلمنامه نویس از فرانسه، "سامع علاء" ، فیلمساز، تهیه کننده و فیلمنامه نویس از مصر،  "نیکلا پاریزر"، فیلمساز و فیلمنامه نویس از فرانسه ، این هیات را تشکیل می دهند.

۱۰ فیلم در این بخش از میان ۳۷۳۹ فیلم دریافتی برگزیده شده اند که عبارتند از : "قطب شمال"، از مقدونیه و صربستان؛ "جابجاشده"، از کوسوو؛  "در اردن"، از دانمارک؛ "ارتدنتیکس"، ساخته محمد رضا میقانی، از ایران؛ "درمیان مه"، از پرتغال؛ " ستاره ای" ، از برزیل؛ "همه کلاغ های دنیا"، از هنگ کنگ؛ "آسمان ماه اوت"، از برزیل و ایسلند؛ "غیبت"، از چین.

دربخش سینه فونداسون، که برای ۲۴ مین بار برگزار می گردد، از میان ۱۸۳۵ فیلم دریافتی، ۱۷ فیلم برگزیده شده است که ۸ تای آنها ساخته زنان است. امسال چهارمدرسه سینما برای نخستین بار به این فستیوال راه می یابند. گونه گونی این فیلم ها، که از سراسر دنیا می آیند را می توان، به گفته دست اندرکاران، در در امتزاج فرهنگی سازندگان آنها دانست. برای نمونه، یک برزیلی در آرژانتین ، یک بلغار در انگلستان، یک  چینی در ژاپن و یا یک ایسلندی در دانمارک فیلم های خود را ساخته اند.

فیلم های امسال از آرژانتین، رومانی، بلژیک، لهستان، ژاپن، انگلستان، اسرائیل، آمریکا، آلمان، جمهوری چک، اسپانیا ، برزیل، مجارستان، فرانسه و کره جنوبی می آیند.  جایزه این بخش در روز ۱۵ ژوئیه داده خواهد شد.

«شهلا رستمی» 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..