دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

باگذشت قریب به ۲سال؛

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: تکمیل ساخت پردیس سینما آزادی ارومیه نیازمند تامین اعتبار است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: تکمیل ساخت پردیس سینما آزادی ارومیه نیازمند تامین اعتبار است.

هنرمندنیوز: احد هوشمند افزود: ساخت پردیس سینما آزادی ارومیه نیازمند تامین اعتبار بوده و عدم تخصیص اعتبار موجب عدم پیشرفت فیزیکی پردیس شده است.

وی با اشاره به اینکه کلنگ زنی پردیس سینما آزادی ارومیه در سال ۹۸ انجام شده است، تصریح کرد: این پردیس در ۸سالن طراحی و ساخته خواهد شد.

هوشمند با اشاره به اینکه در زمان کلنگ زنی پردیس قول هایی برای حمایت از ساخت آن داده شد، خاطر نشان کرد: مقرر شد ستاد ۱۱میلیارد تومان و استانداری آذربایجان غربی نیز۴ میلیارد تومان برای ساخت این پردیس تخصیص دهند که تاکنون و با گذشته نزدیک دوسال هیچ اعتباری برای ساخت این پردیس تخصیص نیافته است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی یاد آور شد: باوجود رایزنی های انجام شده، شیوع کرونا، عدم تخصیص منابع مالی استانی و کاهش سطح درآمدهای ملی از تعطیلی سینما ها ازعلل عدم تخصیص اعتبار به ساخت پردیس سینما آزادی ارومیه اعلام شد.

هوشمند اظهار کرد: در سال گذشته تصمیم براین شد که برای تامین اعتبار بخشی از املاک مازاد حوزه هنری ازجمله سینماهای اشنویه و پیرانشهر بفروش برسد که به دلایلی تاکنون این امر محقق نشده است.
وی ادامه داد: درحال حاضر ساخت پردیس سینما آزادی ارومیه با کندی پیش میرود و قول های برای تامین اعتبار در بودجه فرهنگی سال ۱۴۰۰ استان داده شده که امید است محقق شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..