سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وداع با بهرام شفیع با حضور پرشور دوستداران ورزش و رسانه

مراسم وداع با بهرام شفیع امروز در حالی برگزار شد که از دوستداران دو جامعه ورزش و رسانه برای بدرقه‌ی او به خانه‌ی ابدی در مقابل مسجد بلال صدا و سیما گرد هم آمده بودند.
مراسم وداع با بهرام شفیع امروز در حالی برگزار شد که از دوستداران دو جامعه ورزش و رسانه برای بدرقه‌ی او به خانه‌ی ابدی در مقابل مسجد بلال صدا و سیما گرد هم آمده بودند.

بهرام شفیع مجری با سابقه تلویزیون و رییس فدراسیون هاکی روز سه‌شنبه در سن ۶۲ سالگی و در بیمارستان بهمن تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.

شفیع که مجری قدیمی ترین برنامه ورزشی تلویزیون، یعنی برنامه ورزش و مردم بود، حدود ۳۰ سال در این برنامه به مجری‌گری پرداخت.

او از سال ۱۳۸۴ رییس فدراسیون هاکی نیز بود. شفیع پیش از این چند بار به‌خاطر ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری شده بود.

طنین صدای بهرام شفیع در مراسم وداع

این مراسم با پخش صدای گزارش‌های زنده‌یاد بهرام شفیع و اجرای جواد خیابانی آغاز شد.

جواد خیابانی:

امروز حق داریم بترسیم و بلرزیم در نبود او

جواد خیابانی در ابتدای این مراسم گفت: لرزش صدای من را بر قامت خودتان ببخشید. ما امروز حق داریم که در نبود مردی که همیشه حامی ما بود، بلرزیم و بترسیم. خیلی ممنون که امروز مجلس ختم پدر من آمدید.  در حالی که مسابقات ورزشی را خیلی راحت می شود اجرا کرد و از بهرام شفیع یاد گرفتیم اما این نوع اجرا برای ما خیلی سخت است و ما آن را یاد نگرفتیم.

خیابانی در حالی که بغض و لرزش صدا داشت در ادامه گفت: همه همکاران از این مرد خاطره داریم.  یک ماه نمی شد که در بیمارستان بستری بود اما در آن حال هم قهقهه می‌زد و می‌خندید. ورزش و مردم یعنی برنامه مردم و از قدیمی‌ترین برنامه‌های سازمان صدا و سیما محسوب می‌شد و تمام خاطرات بهرام شفیع است و ورزش و مردم یعنی برنامه بهرام شفیع‌.

این مجری گفت: من ۲۷ سال است که برای او شاگردی می‌کنم و همیشه معتقدیم که امروز پیکر روح بهرام شفیع از بین ما رفت ولی روح آن همیشه با ما همراه است.

رضا پورحسین:

شفیع در عرصه اجرا پهلوان بود

رضا پورحسین - قائم مقام معاونت سیما - در ادامه این مراسم بیان کرد: ما همه در اینجا جمع شدیم تا یکی دیگر از چهره های ورزشی و رسانه‌ای را بدرقه کنیم، چرا که مرگ پایان زندگی نیست، بلکه آغاز زندگی جاودان است. به ویژه بهرام شفیع که  کارنامه درخشان و رسانه ای او نشان داد که او در یادها و خاطره‌ها زنده می ماند.

وی گفت: او مردی بود که در ورزش و مردم از فتوت و جوانمردی و پهلوانی و رشادت صحبت می‌کرد. شفیع قریب به ۴۰ سال مهمان خانه‌های مردم بود، که به تعبیر من می‌شود او را پهلواین در عرصه‌ی  اجرا نامید.

وی در پایان گفت: جای دارد از جانب خودم و دکتر میرباقری معاون سیما این عارضه را به خانواده و همکارانشان تسلیت بگویم.

بیژن خراسانی:

از بهرام شفیع درس گرفتیم

بیژن خراسانی از گویندگان و گزارشگران قدیمی تلویزیون در سخنانی درباره بهرام شفیع اینگونه گفت:بهرام شفیع عاشق ورزش بود و خیلی سخت است که باور کنیم او از امروز دیگر در میان ما نیست. از او درس‌های زیادی در طی این سالها گرفتم. شفیع تجربیاتش را به راحتی به جوانان منتقل می‌کرد.

برای همگان آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم خانواده او این ضایعه را تاب آورند.

جواد طبسی‌نژاد:

با بهرام شفیع کری‌خوانی داشتیم

جواد طبسی‌نژاد - گوینده و گزارشگر اسبق خبرهای ورزشی - در ادامه گفت: زمانی که او را می‌دیدیم، با هم کری‌خوانی داشتیم.  او طرفدار قرمز بود. همیشه لبخند و بذله‌گویی را در برنامه‌هایش داشت.

او افزود: آدم‌ها را باید در سفر شناخت. ما در سال ۱۹۹۴ از سمت صدا و سیما برای بازی‌های آسیایی اعزام شدیم و با یکدیگر همسفر بودیم. من بهرام شفیع را در سفر شناخت. او فردی فوق‌العاده و دوست داشتنی بود.

معاون وزیر ورزش:

شفیع از امتحان زندگی سربلند بیرون آمد

عبدالحمید احمدی نیز به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در سخنانی با تسلیت ضایعه درگذشت بهرام شفیع گفت: صحبت کردن درباره شخصیتی محبوب، بزرگ و تاثیرگذار در عرصه رسانه‌ای کشور سخت است.  شفیع در طول دوره خدمت موفق و تاثیرگذار بود و در امتحان زندگی سربلند بیرون آمد.

او افزود: خیلی مهم است که ما در مسیر زندگی و در برابر آزمون‌هایی که پیش روی ماست سربلند بیرون بیایم. او چه در ورزش و چه در جامعه رسانه‌ای، با وجود مسئولیت‌هایی که داشت، موفق بود. بزرگان زیادی در این جمع حضور دارند که مبین این موفقیت اوست.شفیع در آن دنیا هم سربلند است و جایگاه رفیعی دارد.

فرزند بهرام شفیع:

امیدوارم راه پدر را با حمایت‌های شما ادامه دهم

امیر اقبال شفیع - فرزند بهرام شفیع - نیز با قدردانی از حاضران برای حضور در مراسم تشییع پیکر پدرش گفت: این لحظات برای من خیلی سخت است. دوست داشتم الان در کنارم باشد. زبان من از صبحت کردن درباره پدر قاصر است و امیدوارم بتوانم راه پدر را به خوبی در کنار حمایت های شما ادامه دهم.

او در پایان گفت: پدرم همیشه کلمه محترم را برای عنوان سازمان صدا و سیما مطرح می‌کرد و از زبانش نمی‌افتاد. من از حضور آقای علی عسکری و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی که قدم رنجه کرده‌اند تشکر می‌کنم.

پیام رییس سازمان صدا و سیما

در ادامه مراسم پیام علی عسکری - رییس سازمان صدا و سیما - که روز گذشته در رسانه ها منتشر شد در حضور او قرائت شد.

در این پیام آمده است: «درگذشت برنامه‌ساز، مجری و گزارشگر ورزشی صدا و سیما،جناب آقای بهرام شفیع را که مردم از نسل‌های مختلف او را با نام برنامه "ورزش و مردم" می‌شناختند و همواره در فراز و نشیب‌های کشور صدای گرمش راوی تلاش و غیرت ورزشکاران و قهرمانان این مرز و بوم و برای مردم روحیه‌بخش بود، تسلیت عرض می‌کنم . از خداوند تعالی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

در این مراسم شخصیت‌هایی از جمله سیدحسن خمینی، عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی، بهزاد کاویانی، مسعود اسکویی، سیدمحمود دعایی، پرویز مظلومی، علی فتح‌الله‌زاده، احسان حدادی، هادی طباطبایی، حسین ذکایی، محمد رویانیان، مازیار ناظمی، محسن حاجیلو، هرمز شجاعی مهر، جهانگیر کوثری، علیرضا غفاری، حسین عسگری، حبیب شجاعی، امیر عابدینی، داوود عابدی، شاهرخ شهنازی، داریوش مصطفوی، محمد نبی، آرش میراسماعیلی و برخی از دیگر مجریان و مدیران صداو سیما از جمله مجید زین‌العابدین نیز حضور داشتنند.

حاشیه‌ها؛ غیبت اهالی فوتبال در مراسم

در بخشی از این مراسم گزارگران و مجریان تلویزیون از جمله جواد خیابانی، عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی و همچنین فرزند بهرام شفیع بر پیکر او زانو زده، ادای احترام کردند.

در حاشیه این مراسم و در پایان، جواد خیابانی با قدردانی از حضور شخصیت‌های ورزشی و رسانه‌ای، از نبود چهره‌های فوتبالی در این مراسم گله کرد.

 او همچنین از بی مهری‌هایی که با مرحوم شفیع در این ماه‌های اخیر شد، گفت و یادآوری کرد: بهرام شفیع را در این روزها خیلی اذیت کردند. باید بگویم که این روز نوبت همه ما می‌شود و یک روز برای من در اینجا جمع می‌شوید.

پیکر مرحوم بهرام شفیع پس از اقامه نماز به همراه مداحی ذاکر اهل بیت (ع) بر دوش جامعه رسانه و ورزش تشییع و به خانه ابدی خود رهسپار شد.

 بهرام شفیع در باغ فیض آرام گرفت

پیکر بهرام شفیع با حضور جمعی از مردم و دست‌اندرکاران صدا و سیما به سمت خانه ابدی بدرقه شد. پیکر آن مرحوم در امامزاده حمیده خاتون و جعفر (علیهما السلام) باغ فیض آرام گرفت.

همچنین مراسم ترحیم زنده‌یاد بهرام شفیع روز جمعه از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۶:۳۰ در مسجد بلال صداوسیما برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..