سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بخش فرهنگی یا صنایع فرهنگی اروپا ، که پیش از سال 2020 از شکوقائی چشم گیری برخوردار بود، امروز، پس از بخش هواپیمائی، دومین بخش صدمه خورده از تنش بهداشتی و قرنطینه های پی در پی به شمار می آید.
بخش فرهنگی یا صنایع فرهنگی اروپا ، که پیش از سال 2020 از شکوقائی چشم گیری برخوردار بود، امروز، پس از بخش هواپیمائی، دومین بخش صدمه خورده از تنش بهداشتی و قرنطینه های پی در پی به شمار می آید.

هنرمندنیوز: این بخش، بدین ترتیب، دومین رده را با کاهش در آمدی برابر با ۳۱٫۲% پس از حمل ونقل هوائی،منهای ۳۱٫۴% و توریسم و جهانگردی، منهای ۲۷%  از آن خود می سازد.
در آمد بخش فرهنگ که در سال ۲۰۱۹، با رقمی چون ۶۴۳ میلیارد یورو،  ۴٫۴% تولید ناخالص ملی را در اروپا تشکیل می داد و برای ۷٫۶ میلیون نفر کار آفریده بود (با آفریدن ۷۰۰٫۰۰۰ شغل در ۵ سال) رشدی بالاتر از رشد اقتصادی اتحادیه اروپا داشت و به مازاد در آمد  دست یاقته بود.
امروز ۲ میلیون شغل در این بخش در اروپا، در خطر از بین رفتن فرار گرفته اند و  ۱۹۹ میلیارد دلار از در آمد این بخش ، طی یک سال، از دست رفته است.
بدین ترتیب،  به عنوان نمونه، حقوق مولفین ۳۵%، موسیقی ۵۸% و بخش نمایش ۹۰%  کاهش داشته است.
فستیوال های تابستانی هم از ویروس بسیار صدمه دیده اند و از این رو دست اندر کاران آن، در روز ۲۶ ژانویه، فراخوانی دادند و حواستار حبران و کمک مالی از کمیسیون اروپا شدند. آنها می خواهند که ۲% از ۷۵۰ میلیارد دلاری که این نهاد برای کمک به جهش اقتصادی این اتحادیه در نظر گرفته، یعنی مبلغ ۱۵ میلیارد یورو را به صنایع فرهنگی اختصاص دهد.
گفتنی است که، به گزارش آکسقورد اکونومیکس، موسیقی دو میلیون شغل را در بر می گیرد و در آمد آن در ۲۷ کشور اروپائی، ۸۲ میلیارد یورو است. انگلستان خود ۵/۱  این در آمد را داراست.
با این وجود، ابرهای سیاه در آسمان فستیوال ها دیده می شود و فستیوال مهم هنرهای نمایشی و پرفورمانس گلاستونبری، در انگلستان، در ماه ژانویه ۲۰۲۱ برپا نشد و فستیوال های دیگرهم تب زده در انتظار اثرات واکسن کوبی و مقرراتی هستند که همه روزه تغییر می کنند...

شهلا رستمی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..