پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی» نوشت: هنرهای نمایشی اگرچه سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد، باز امید به بازآفرینی گشایش دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی» نوشت: هنرهای نمایشی اگرچه سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد، باز امید به بازآفرینی گشایش دارد.

 هنرمندنیوز: به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی» نوشت:

آغاز روز نو و جلوه‌گری بهار نقطه پایانی است بر سردی و سختی زمستان و هیجانی که به نغمه و‌ نوید یک شروع باشکوه، چشم به فرجامی سراسر امید دارد. همانند قصه‌ای به زبان گویای نمایش که اگر حتی سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد باز امید به بازآفرینی گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ایرانی نیز جز به این مسیر نرفته و این حقیقت را می‌توان در میراث کهن و ماندگار هنر خردورز تئاتر همانند زلالی یک رود نظاره کرد.

همچنان که جهان پرتلاطم به سبب شیوع یک ویروس و اثرات نامطلوب آن باز افق روشنی چون بهار را در نظر می‌آورد و این فرهنگ و هنر ایران‌زمین است که نوروز را برای جهان ارمغان آورده و در این بارقه و توشه، نقش هنرهای نمایشی چه زیبا و پررنگ جلوه می‌کند.
پس پاسداشت روزی به نام این هنر که رفته‌رفته فرهنگ «روز ملی هنرهای نمایشی» را با نوروز هم‌نشین کرده و «نوروز نمایش» را به مردم ایران زمین هدیه داده است، رویه‌ای خوشایند و سنتی شیرین است. بار دیگر حلول سال جدید و روز ملی هنرهای نمایشی را به بهترین آرزوها گره زده و به هنرمندان نیک‌اندیش هنرهای نمایشی تبریک می‌گویم. سلامت و شادکامی شکوه‌آفرینان صحنه زندگی را از حضرت دوست خواستارم.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..