Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/honarma2/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
وزیر ارشاد: صیانت از خلیج‌ فارس صیانت از اقلیم آن است | هنرمند
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جشنواره ملی خلیج فارس از هشتم تا دهم اردیبهشت‌ماه در استان هرمزگان برگزار شد و روز گذشته با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان داد. صالحی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این رویداد گفت: خلیج فارس همواره نمادی برای مقاومت ایرانیان و پرچم مقاومت ملی بوده است و […]
جشنواره ملی خلیج فارس از هشتم تا دهم اردیبهشت‌ماه در استان هرمزگان برگزار شد و روز گذشته با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان داد. صالحی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این رویداد گفت: خلیج فارس همواره نمادی برای مقاومت ایرانیان و پرچم مقاومت ملی بوده است و […]

جشنواره ملی خلیج فارس از هشتم تا دهم اردیبهشت‌ماه در استان هرمزگان برگزار شد و روز گذشته با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود پایان داد.

صالحی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این رویداد گفت: خلیج فارس همواره نمادی برای مقاومت ایرانیان و پرچم مقاومت ملی بوده است و در طول دوره‌های مختلف و اکنون خلیج فارس نماد وحدت ملی اقوام ایرانی است و ایرانیان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بانام خلیج فارس همچون نخ تسبیح گرد هم می‌آیند.

او با اشاره به اینکه می‌توان گفت و تأکید کرد که وقتی از روز ملی خلیج فارس سخن می‌گوییم منظور همه‌سال و همه ثانیه‌ها است که می‌تواند این سرمایه را به یاد ما بیاورد و ما به این سرمایه بیش از گذشته اعتنا کنیم اذعان داشت:  خلیج فارس را از زاویه‌های مختلف باید صیانت و موردتوجه بیشتر قرارداد، بخشی از آن صیانت از نام خلیج فارس است و این صیانت فقط از یک نام نیست بلکه صیانت از یک تاریخ کهن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خلیج فارس به‌عنوان منبع اقتصاد، نماد مقاومت، عزت ایرانی و تابلو و پایگاه فرهنگی ایران نام برد که باید از همین زاویه به آن نگاه کرد. همچنین صیانت از خلیج فارس صیانت از اقلیم آن است و زیست‌بوم خلیج فارس با سایر زیست‌بوم‌ها متفاوت است؛ این زیست‌بوم میراث طبیعی الهی است که در اختیار ما قرارگرفته و نباید به تاراج برود.  همچنین رفت‌وآمد کشتی‌ها، پساب‌های صنعتی و غیر صنعتی و همچنین جنگ‌ها می‌تواند این زیست‌بوم طبیعی را به مخاطره بیندازد.

صالحی گفت: سیل اخیر در کشور نشان داد که اگر با طبیعت مهربان نباشیم او نیز با ما مهربان نخواهد بود. به‌هرروی باید با آگاهی بخشی هم در فضای ملی و هم خارجی از این زیست‌بوم بیش از گذشته محافظت شود و سخن از نام خلیج فارس صرفاً سخن از یک نام نیست و باید بیش‌ازپیش برای صیانت از آن تلاش شود. . خلیج فارس آن گاهی که ایرانیان در این منطقه بوده‌اند، منطقه‌ای امن بوده که ادیان و اقوام مختلف به‌راحتی در آن عبور و مرور داشتند و کسی ترس کشتیرانی در این منطقه نداشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم‌زمان با روز ملی خلیج فارس کتاب "آثارشناسی توصیفی محمدعلی سدید السلطنه کبابی بندرعباسی" از چهره‌های ماندگار خلیج فارس نوشته "حسام‌الدین نقوی و علیرضا محسنی" را رونمایی کرد.

عیادت از سلیمان ایران‌منش بحری، خواننده و مداح هرمزگانی در منزل وی و بازدید از فروشگاه بوکتاب در بندرعباس از دیگر برنامه‌های وزیر ارشاد به استان هرمزگان بود.

مد و لباس، نقالی (خوانش جنگ نامه کشم و تصویرسازی)، سرنانوازان خلیج فارس، تجلیل از منتخبان جایزه ویژه شعر رامی، هنرهای تجسمی ، مونولوگ، عکس سال و موسیقی و تقدیر از برگزیدگان دیگر بخش‌های جشنواره‌های موضوعی ایثارگران و خانواده معظم شهدا خلیج فارس از برنامه‌های آیین پایانی نهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس بود.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..