یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

53 مین دوره بخش "پانزده کارگردانان"، بخشی مهم دیگری از فستیوال کن، نام فیلم های برگزیده خود را اعلام کرد. فیلم "جاده خاکی"، ساخته پناه پناهی، فرزند جعفر پناهی، در میان فیلم های بلند این بخش دیده می شود.
53 مین دوره بخش "پانزده کارگردانان"، بخشی مهم دیگری از فستیوال کن، نام فیلم های برگزیده خود را اعلام کرد. فیلم "جاده خاکی"، ساخته پناه پناهی، فرزند جعفر پناهی، در میان فیلم های بلند این بخش دیده می شود.

هنرمندنیوز: ۲۴ فیلم بلند، ۹ فیلم کوتاه و یک فیلم برای سئانس ویژه برگزیده شده اند. ۷ قیلم از ۲۴ فیلم بلند، نخسیتن فیلم های کارگردانانشان هستند.

بخش "پانزده کارگردانان"، که پس از ماه مه ۱۹۶۸، توسط انجمن کارگردانان سینما، به وجود آمد، هدفش شناساندن فیلم هائی بود که دیدی آینده نگر به سینمای معاصر  دارند.  بنیانگزاران این بخش همچنین  سینماگرانی بودند که می خواستند از یکی از همکاران خود تقدیر به عمل آورند. ویژگی این بخش، دادن جائی بزرگتربه آزادی آفرینش و پاسخ به خواست های تماشاگران غیر حرفه ای فستیوال کن است. در عین حال این بخش هیچ گونه مانعی برای پذیرفتن فیلم ها در نظر نمی گیرد و در همه ژانر ها، مدت زمان ها و یا از همه کشورهای دنیا فیلم می پذیرد. از این روست که این بخش به غنای فستیوال کن و گونه گونی آن می افزاید. این بخش توانسته تا امروز فیلم هائی را به علاقمندان بشناساند که گویش سینمای معاصر را متاثر کرده اند. ار جمله آنها "ورنر هرچوگ"، "رینر ورنر فاسبیندر" و شماری دیگر هستند.

"پانزده کارگردانان " همچنین از سال ۲۰۰۲، برنامه خود را با اهدای جایزه"کالسکه زرین"گسترش داده که به کارگردانانی داده می شود که بر تاریخ سینما تآثیر گذاشته اند. در میان آنها نام "نانی مورتی"، " مارتی اسکورسیزه"، "دیوید کروننبرگ" و "جعفر پناهی" دیده می شود.

"کالسکه طلائی"، جایزه ای که برای دلیری و نو آوری به کارگردانان داده می شود، امسال به "فردریک وایزمن" و فیلمش "مونرویا، ایندیانا" تعلق خواهد گرفت.

این بخش از روز ۷ تا ۱۷ ژوئیه برگزار خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..