جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

همزمان با بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، پایش و غربالگری سلامت بیش از ۲۵۰ کودکان و نوجوانان تماشاگر تئاتر و ۱۵۰ نفر از کارکنان و بازیگران تئاتر جشنواره انجام گرفت.
همزمان با بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، پایش و غربالگری سلامت بیش از ۲۵۰ کودکان و نوجوانان تماشاگر تئاتر و ۱۵۰ نفر از کارکنان و بازیگران تئاتر جشنواره انجام گرفت.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، همزمان با برگزاری برنامه پایش سلامت در ایام جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تعدادی از کودکان محروم و تحت پوشش سازمان های بهزیستی و کمیته امداد از جمله افرادی بودند که هم برای دیدن تئاتر و هم برای غربالگری و پایش سلامت مراجعه کرده بودند.

سجاد مروجی مدیرعامل شرکت سلامت الکترونیک «برکت» که مسئولیت این غربالگری مبتنی بر فناوری سلامت در جشنواره را برعهده داشت درباره این برنامه توضیح داد: فناوری های حوزه سلامت الکترونیکی نقش بسیار پراهمیتی را در پیشگیری و تشخیص به موقع بیماری بر عهده دارند و نیازمند توسعه این خدمات در سطح کشور هستند، بستر فرهنگسازی در این خصوص با همکاری هنرمندان شاخص می تواند زمینه سازی مناسبی را در توسعه خدمات سلامت الکترونیکی در کشور ایجاد کند.

وی با بیان این که زیرساخت خیریه های حوزه فناوری سلامت و سلامت الکترونیک نیز با همکاری هنرمندان می تواند توسعه این امر در کشور تسهیل کند تعداد افرادی را که در این جشنواره مورد پایش سلامت قرار گرفته بودند نزدیک به ۵۰۰ نفر عنوان کرد.

مریم کاظمی دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز در اظهاراتی بیان کرد: پایش و غربالگری سلامت تماشاگر تئاتر با اولویت کودکان محروم و تحت پوشش، همزمان با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و برای اولین بار مبتنی بر فناوری های سلامت الکترونیکی انجام گرفت. در این ایام حضور هنرمندان شاخص کودکان از جمله مجید قناد (عمو قناد) و عمو حمید را در غرفه شرکت سلامت الکترونیک «برکت» شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان زمینه ساز فرهنگی این امر به خصوص در حوزه کودکان محروم بود که امیدواریم نه فقط در طی جشنواره های تئاتر سال آینده بلکه در سایر برنامه های ملی حوزه های مشابه نیز صورت پذیرد.

عباس نجاری پزشک معتمد نیز در پایان عنوان کرد: عدالت اجتماعی در حوزه سلامت به واسطه توسعه خدمات سلامت الکترونیک به وجود می آید که هنرمندان سفیران و پیشگام توسعه این امر در کشور هستند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..