دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با گذشت نیمی از پخش تله‌تئاتر عاشورایی «کاتب اعظم» از شبکه دو سیما، از تیزر جدید این مجموعه نمایشی رونمایی به عمل آمد.
با گذشت نیمی از پخش تله‌تئاتر عاشورایی «کاتب اعظم» از شبکه دو سیما، از تیزر جدید این مجموعه نمایشی رونمایی به عمل آمد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی پروژه، همزمان با ایام اربعین حسینی از ۲۷ شهریور پخش تله‌تئاتر «کاتب اعظم» اولین محصول مرکز سریال سوره، به نویسندگی و کارگردانی هنری مهدی غفوری و کارگردانی تلویزیونی علی عبادی از شبکه دو سیما آغاز شد. این در حالی است که با گذشت نیمی از پخش این مجموعه نمایشی از تیزر جدید آن رونمایی به عمل آمد. ساخت این تیزر را علی گورانی برعهده داشته است.

از نکات قابل توجه تله‌تئاتر «کاتب اعظم» آهنگسازی آریا عظیمی‌نژاد است. او برای آهنگسازی این پروژه به سراغ موسیقی مقامی آیینی رفته و ۸ پاساژ یا گذر موسیقایی را برگرفته از اشعار عبدالجبار کاکایی و با صدای پیرغلامان حسینی برای میان‌پرده کار تولید کرده است.

این تله‌تئاتر میدانی، در ۷ پرده روایتی گفته‌نشده از داخل خیمه دشمن در روز عاشوراست. قصه این اثر، از سپیده صبح عاشورا آغاز می‌شود و تا نبرد نهایی عصر عاشورا ادامه دارد.

 امین زندگانی، سیامک صفری، نادر فلاح، نازنین فراهانی، فاطمه گودرزی، حدیث میرامینی، خسرو شهراز، امین میری، امیرحسین هاشمی، امیر شهرابی، محسن علیخانی، محمدمحسن شفیعی، آرش رحیمی، محمدرضا تاجیک، امیر تک‌فلاح و وحیدرضا قناعتیان در «کاتب اعظم» ایفای نقش می‌کنند.

این تله‌تئاتر هر شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد در ساعات ۱ بامداد، ۹:۴۵ و ۱۶:۱۵ پخش خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..