شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مستند «روزهای ملی» که پرتره ای از رضا فیاضی است، به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی از شبکه مستند پخش می شود.
مستند «روزهای ملی» که پرتره ای از رضا فیاضی است، به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی از شبکه مستند پخش می شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «روزهای ملی» تولید جدید شبکه مستند،  پرتره ای از رضا فیاضی بازیگر، نویسنده، صداپیشه و کارگردان ایرانی است و امشب برای نخستین بار روی آنتن تلویزیون می رود.
توکلی درباره این مستند گفت: این فیلم در ۵۷ دقیقه به زندگی شخصی و حرفه ای رضا فیاضی پرداخته است، فیلمبرداری این مستند زمانی که ایشان مشغول ساخت پروژه عروسکی «جال جمالو» در کیش بودند، آغاز شد و از لوکیشن های این فیلم می توان به واحد عروسکی کانون پرورش فکری، منزل این هنرمند  و ...  اشاره کرد.

این کارگردان افزود: از آنجایی که رضا فیاضی در هنرهای مختلفی مثل بازیگری، کارگردانی، کارهای عروسکی، آثار تاریخی مثل امیر کبیر و  ... فعالیت داشتند، خوشبختانه فیلم ما رنگ آمیزی مختلفی به خود گرفته و متنوع شده است.
توکلی گفت: آقای فیاضی پیشنهاد ساخت این مستند پرتره را با روی باز پذیرفتند و در  جریان تولید کمک کردند که لوکیشن های متنوعی را به تصویر بکشیم. از آغاز هم گفتند که به شما کمک خواهم کرد که «روزهای ملی» فیلم جذابی باشد، به وعده خود عمل کردند، بسیار با ما همکاری و همراهی داشتند و این همدلی نشان از درک بالای ایشان دارد.

وی درباره  انتخاب نام فیلم هم گفت: تولد آقای فیاضی با ملی شدن صنعت نفت همزمان است و این تقارن باعث شده بود که خانواده ایشان را ملی صدا کنند. نام فیلم از این خاطره جالب تاریخی وام گرفته شده است.
«روزهای ملی» قسمت جدیدی از مجموعه مستندهای پیشکسوتان دوبله و صداست که در شبکه مستند تولید می شود، این مستند امشب ساعت ۲۱ از باکس مستند پرتره پخش می شودو بازپخش ان روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..