دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب ساعت ۱۱ روز پنجشنبه هفتم و روز جمعه هشتم مرداد ماه از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.
سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب ساعت ۱۱ روز پنجشنبه هفتم و روز جمعه هشتم مرداد ماه از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

هنرمندنیوز: به گزارشی از سازمان بهزیستی کشور، در ادامه همکاری های سازمان بهزیستی با شبکه سلامت سیما به مناسبت عید غدیر و به منظور مناسب سازی فیلم های سینمایی برای بهره مندی افراد دارای معلولیت شنوایی از محصولات فرهنگی سیمای جمهوری اسلامی ایران، فیلم سینمایی«دوباره زندگی» و «مبارک» روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته با استفاده از دو رابط ناشنوایان به زبان اشاره ترجمه شده و از شبکه سلامت پخش می شود.

بر اساس این گزارش، داستان فیلم «دوباره زندگی» اقتباسی از یک داستان واقعی است. قصه نویسنده ثروتمندی به نام «فیلیپ» که در اثر سقوط با چتر از ناحیه گردن دچار معلولیت می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند.

فیلیپ تا قبل از استخدام دریس، مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود. دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس، به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.

همچنین فیلم «مبارک» اولین فیلم رئال انیمیشن ایرانی به کارگردان محمدرضا نجفی امامی و نویسندگی بهروز واثقی است که در سال ۱۳۹۳ ساخته و در ۱۳۹۵ اکران شد.

نکته مهم جدا از شخصیت‌های عروسکی که به صورت انیمیشن ساخته شده، در این فیلم از حیوانات سینمایی به مربیگری امیر رهبری و فرزین برزگر استفاده شده‌است.

هموطنان می توانند نظرات خود را درباره «سینما اشاره» که با همکاری سازمان بهزیستی کشور و شبکه سلامت سیما تهیه شده است به شماره ۳۰۰۰۶۰۰۶ ارسال کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..