دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

قطعه موسیقی «پرواز با خورشید» چهارمین همکاری محمد یادگار خواننده موسیقی ایرانی و مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت، منتشر شد.
قطعه موسیقی «پرواز با خورشید» چهارمین همکاری محمد یادگار خواننده موسیقی ایرانی و مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت، منتشر شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی، پژمان بلورچی مدیر موسسه و تهیه کننده موسیقی درباره این اثر گفت: اسفند سال گذشته محمد یادگار اولین اثرش را به عنوان «به سفر فکر نکن» با آهنگسازی مهرداد پازوکی، منتشر کرد. به دنبال آن از ابتدای سال تا کنون نیز دو اثر دیگر همچون «آرزوی نقش بر آب» و «سراب» را در پلتفرم‌های داخلی و خارجی نشر داده که قطعه «پرواز با خورشید» چهارمین اثر از مجموعه همکاری‌های این دو هنرمند محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: این اثر نیز که همانند سه قطعه قبلی در پلتفرم‌های داخلی و خارجی در دسترس عموم قرار می‌گیرد بر اساس شعری از فریدون مشیری و در دستگاه‌های شوشتری، اصفهان و شور اجرا شده است.
این تهیه کننده موسیقی با اشاره به اینکه چهار قطعه تولید شده کاملا مبتنی بر موسیقی ایرانی هستند، بیان کرد: ارکستر این اثر، ارکستر ملی است و شالوده آثاری که باید با ارکستر ملی نواخته و یا نوشته شوند حتما باید مبتنی بر موسیقی ایرانی باشند. به این دلیل که حضور سازهای ایرانی در بافت سازهای زهی، ارکستری تشکیل می‌دهد به اسم ارکستر ملی که خاستگاهش موسیقی اصیل ایرانی است. طبیعتا هرآنچه هر آهنگسازی برای ارکستر ملی می‌نویسند باید بر اساس موسیقی ایرانی باشد و این آثار هم مستثنی از این قاعده نیست.

مدیر موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی در خاتمه خاطرنشان کرد: از این دو هنرمند تا پایان سال دو قطعه دیگر منتشر خواهد شد و در ادامه همکاری‌های شان آثار جدیدی شنیده می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..