سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۴ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

امیر امیری با اشاره به چگونگی شکل‌گیری نمایشنامه «بازجویی» که واکاوی درباره زندگی ابن‌ملجم مرادی است از نمایشنامه‌خوانی آن در شب‌های قدر در فضای مجازی خبر داد.
امیر امیری با اشاره به چگونگی شکل‌گیری نمایشنامه «بازجویی» که واکاوی درباره زندگی ابن‌ملجم مرادی است از نمایشنامه‌خوانی آن در شب‌های قدر در فضای مجازی خبر داد.

هنرمندنیوز: امیر امیری نویسنده و کارگردان تئاتر درباره نمایشنامه خوانی «بازجویی» در ایام شب‌های قدر گفت: قصد دارم در ایام شب‌های قدر یک کار غیرمعمول انجام دهم و نمایشنامه «بازجویی» را که در ارتباط با زندگی ابن ملجم مرادی است در فضای کلاب هاوس به صورت نمایشنامه خوانی اجرا کنم.

وی افزود: قرار بود این اثر نمایشی را از ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت در یکی از سالن‌های تهران همزمان با ایام ضربت خوردن امام علی (ع) و شب‌های قدر نمایشنامه‌خوانی کنیم که با توجه به تعطیلی سالن‌ها تصمیم گرفتم در اپلیکیشن کلاب هاوس که قابلیت نمایشنامه خوانی دارد این کار را به مدت ۶ شب و از ۱۸ تا ۲۳ رمضان انجام بدهم.

امیری درباره ویژگی‌های نمایشنامه توضیح داد: من جزو اولین افرادی بودم که سال گذشته به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شدم. نمایشنامه «بازجویی» نیز حاصل شب‌هایی است که در بیمارستان بودم و به نوعی نذر من برای بهبودی‌ام از این بیماری محسوب می‌شود. در واقع این نمایشنامه نذر حضرت علی (ع) است که قرار است در شب‌های قدر ادا شود. نمایشنامه «بازجویی» واکاوی شخصیت و زندگی عبدالرحمن ابن ملجم مرادی است که در قالب یک نمایشنامه سه پرده‌ای نوشته شده و برای نگارش آن از منابع دست اول تاریخی استفاده شده است.

وی در پایان یادآور شد: ابن ملجم نمایشنامه «بازجویی» با آنچه در آثار نمایشی پیشین دیده یا خوانده‌ایم تفاوت‌های اساسی دارد و سعی شده در آن از هجو و نگاه جانب‌دارانه و تک وجهی برای پردازش شخصیت وی پرهیز شود. همچنین این نمایشنامه سوال‌هایی را در مورد ابن ملجم و روایت‌های مربوط به وی مطرح می‌کند که شایان توجه محققان تاریخ است. این نمایشنامه هر شب با بازیگرانی متفاوت خوانش می‌شود.

تبلیغات


Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_posts' is marked as crashed and should be repaired in /home/honarma2/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2056

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..