یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

موسیقی- نمایش عاشورایی «علمدار» با روایتگری پرویز پرستویی و باز آفرینی جدید در تالار وحدت اجرا می‌شود.
موسیقی- نمایش عاشورایی «علمدار» با روایتگری پرویز پرستویی و باز آفرینی جدید در تالار وحدت اجرا می‌شود.

به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، موسیقی- نمایش «علمدار» به کارگردانی حسین پارسایی و نوشته محمدرضا کوهستانی است که با همراهی ارکستر سمفونیک تهران در ایّام منتهی به اربعین حسینی از ۱۴ تا ۱۸ شهریور ماه به همت بنیاد رودکی و با همکاری مؤسسه خیریۀ «خادمین امام علی بن ابی طالب (ع)» اجرا می‌شود.

موسیقی این رویداد در قالب پوئم سمفونی «علمدار» توسط پوریا خادم نوشته شده که توسط ارکستر سمفونیک تهران به همراه گروه آوازی، به رهبری بردیا کیارس اجرا می‌شود؛ پوریا اخواص تکخوان این موسیقی –نمایش خواهد بود.

«علمدار» در رثای سردار آب و ادب، روایتگر دلاوری و وفاداری حضرت ابوالفضل عباس (ع)، علمدار کربلا است. و شامل ۱۱ پرده نمایشی و در قالب یک موسیقی - نمایش برخوردار از حرکات فرم و روایت است که طراحی حرکت آن به عهده علی براتی است.

طراح صدای این اثر سروش کریمی نژاد است و پرویز پرستویی تهیه‌کنندگی افتخاری موسیقی- نمایش «علمدار» را برعهده خواهد داشت.

پرستویی چندی است که در همکاری با مؤسسه خیریه «خادمین امام علی بن ابی طالب (ع)» با مدیریت رسول خادم، وجوهات و کمک‌های مردمی را در قالب بسته‌های ارزاق و خدمات دیگر در مناطق محروم استان‌های مختلف کشور توزیع می‌کند.

بلیت‌های موسیقی - نمایش «علمدار»، به صورت همت عالی در سایت ایران کنسرت فروخته می شود و همه عوائد فروش اجراهای این اثر از طریق مؤسسه فوق، صرف کمک به خانواده‌های بی سرپرست و مناطق محروم می شود.

پیش از این اپرای عروسکی «عاشورا» به کارگردانی بهروز غریب پور در تالار وحدت اجرا شده که آخرین اجرای این اثر نمایشی ۲۷ مرداد ماه خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..