سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه پنجاه سال نقاشی دیده نشده منوچهر نیازی جمعه ۱۴ دی ماه در گالری بوم گشایش می‌یابد.
نمایشگاه پنجاه سال نقاشی دیده نشده منوچهر نیازی جمعه ۱۴ دی ماه در گالری بوم گشایش می‌یابد.

به گزارش هنرمندنیوز، نمایشگاه نقاشی های منوچهر نیازی هنرمند هشتاد و یک ساله، شامل مجموعه ای دیده نشده از مهم ترین نقاشی های او برای نخستین بار در گالری بوم به معرض نمایش درمی آید.

منوچهر نیازی درباره این نمایشگاه می گوید: این یک نمایشگاه متفاوت از من خواهد بود که ۵۰ نمونه شاخص از آثار ۵۰ سال اخیرم را یک جا در گالری بوم به نمایش می گذارم.

این نقاش صاحب سبک، نقاشی هایش را با الهام از موسیقی کلاسیک بتهوون و چایکوفسکی خلق می کند و منظره های نرم را با شنیدن شوبرت می آفریند. او اضافه می کند: هیچگاه از هیچ کس تقلید نکرده و همیشه راه خود را رفته ام.

این هنرمند پیشکسوت در موسیقی نیز دست دارد و تاثیر آن به وضوح در نقاشی‌هایش دیده می‌شود. همین گرایش کیفیت رمانتیک آثار وی را تشدید می‌کند. پناه روح عاشق هنرمند، بازگشت به طبیعت و غوطه خوردن در بستر بکر زمین است. نگاه به نقاشی‌های منوچهر نیازی، همیشه آغازگر سفری در عمق ناشناخته‌هاست. مجموعه شناخته شده او، درختان ستبر با ریشه‌هایی که گویی تا عمیق‌ترین لایه‌های زمین ریشه دوانده‌اند، روح را به دنیایی اساطیری پرواز می‌دهد. مفهوم رمزآلود درخت، عمری است که ذهن نیازی را به خود مشغول داشته و در جانش ریشه دوانده است. ایستادن در مقابل بوم‌های عظیم او که با انبوهی از تنه‌های سپیدار پر شده، یادآور نخستین مأمن بشر است. در زبان اساطیری، درخت، تصویری مثالی از آیینه تمام‌نمای انسان و ژرف‌ترین خواست‌های اوست گویی میان درخت و انسان، تشابهی ازلی هست: هر دو بر زمین جای و سر در آسمان دارند.
نمایشگاه نقاشی های منوچهر نیازی عصر جمعه چهاردهم دی ماه آغاز به کار می کند و حدود ۲ ماه (غیر از شنبه ها و یکشنبه ها) در معرض نمایش عموم خواهد بود.

تمامی آثار به نمایش درآمده در گالری بوم در زمره گنجینه این گالری و برای حمایت از هنر ایران است و جنبه فروش ندارد. گالری بوم در خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاک ۱۱ واقع است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..