شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جلسه نمایشنامه‌خوانی «پهلوان دختر» به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحی‌راد روز جمعه ۲۰ آبان ساعت ۱۵ در تالار هنر برگزار شد.
جلسه نمایشنامه‌خوانی «پهلوان دختر» به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحی‌راد روز جمعه ۲۰ آبان ساعت ۱۵ در تالار هنر برگزار شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی تالار هنر، داوود معینی کیا، هادی شبانی، زینب عباسی، المیرا تیموریان، عاطفه ترابی، ستوده بلوکات، امیرحسین جعفرپور، نگین سوهانی از جمله نقش‌خوانان این اجرا بودند.

همچنین داوود معینی‌کیا مشاور کارگردان و نوازنده، مهناز فیضی دستیار کارگردان، آرشام خیاطیان عکاس، وحید سلیمی طراح پوستر و ستایش فلاح‌زاده، محمدرضا زرین قلم، ستایش داننده، محمدپارسا دولتی پور بازیگران نوجوان از دیگر عوامل اجرای نمایشنامه‌خوانی «پهلوان دختر» بودند.

این اثر با نگاهی به داستان‌های شاهنامه قصه ماه گل، دختر نوجوانی را روایت می کند که درگیر بیماری مادرش است. او یک شب پس از خواندن داستان های شاهنامه در رویایش گُردآفرید، دختر پهلوان و ‌جنگجوی ایران را می‌بیند. گردآفرید به او می‌گوید داروی مادرش در بذر درخت شفا کنار چشمه صفاست که دیو هفت‌سر آن را مصادره کرده و بذر را زیر سرش گذاشته و ماه‌گل برای به دست آوردنش باید از هفت خان سخت بگذرد، در صورت پشت سرگذاشتن هر خان یکی از سرهای دیو از بین می‌رود و به قدرت ماه گل افزوده می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..