یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو از بین ۱۲۰ پوستر ارسالی انتخاب شد.
پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو از بین ۱۲۰ پوستر ارسالی انتخاب شد.

هنرمندنیوز: نورالدین جعفری دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو اظهار کرد: در مرحله نخست انتخاب پوستر که با داوری شهرام ملازاده، سعید معدن کن، بهروز رضوی‌نژاد، حامد فاتحی، علی اکبر خدابخش و علی بغدادی برگزار شد، از بین ۱۲۰ طرح ارسال شده، پنج پوستر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی افزود: در مرحله نهایی داوری نیز یکی از پوسترهای طراحی شده به عنوان پوستر منتخب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برگزیده شده است.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با بیان اینکه جایزه ویژه طراحی پوستر جشنواره در زمان برگزاری همراه با لوح افتخار از سوی جشنواره چهاردهم به اثر منتخب اهدا خواهد شد، گفت: همچنین چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی نیز در کتاب جشنواره به چاپ خواهند رسید.

طرح پوستر جشنواره رادیو وام گرفته از ارزش‌هایی همچون ایرانییت، اسلامیت و جهانی بودن است که از رنگ‌های لاجوردی، کرم، گله ماشی و خشتی برای القای مفاهیم ایرانی - اسلامی بهره گرفته شده یعنی همان رنگ‌هایی که در بناهای تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دبیرخانه جشنواره به منظور بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان خلاق و طرح‌های نو و بدیع، طراحی پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار کرد.

نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی - اسلامی و نیز استفاده از المان‌های رادیویی و رسانه شنیداری از ملاک‌های اصلی طراحی پوستر جشنواره بوده‌اند.

علاقمندان با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http://www.radiofestival.ir می توانند در جریان اخبار مربوط به این جشنواره قرار بگیرند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..