دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌ها، با پیاده‌سازی پلتفرم آنلاین و بومی، نسبت به توسعه صنعت گردشگری کشور اقدام کردند.
گروهی از فناوران یکی از شرکت‌ها، با پیاده‌سازی پلتفرم آنلاین و بومی، نسبت به توسعه صنعت گردشگری کشور اقدام کردند.

هنرمندنیوز: عباس بشیری، مدیرعامل این شرکت خلاق، ضمن اشاره به فعالیت این شرکت در زمینه امور گردشگری، ادامه داد: طرح توسعه گردشگری مجمع همیاری، خدمت خلاقی است که توسط این مجموعه پیاده‌سازی می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح با ویژگی‌های خاص و نوآورانه و با فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، گردشگری، رفاهی و خدمات آنلاین در راستای توسعه گردشگری با جذابیت‌هایی برای همه اقشار به‌ویژه نسل جوان طراحی شده است.

بشیری افزود: مهم‌ترین و محوری‌ترین اهداف این شرکت را می‌توان یافتن راه حل و ایجاد انگیزه برای مشارکت داوطلبانه افراد در امور گردشگری، حمایت از توزیع متقارن پول و سفر در مناطق مختلف و ارتقای سطح زندگی اجتماعی افراد دانست.

به گفته مدیر عامل این شرکت خلاق، این طرح در حوزه گردشگری و کسب و کارهای فضای مجازی، ثبت و در یک پلتفرم آنلاین ارائه شده است و مخاطبان آن که از اقشار مختلف و با هر نوع تحصیلاتی هستند، از طریق سایت و اپلیکیشن این طرح، می‌توانند به خدمات آن دسترسی پیدا کنند.

این فعال فناور ادامه داد: این طرح، شرکت را توانمند کرده تا تمامی اعضای طرح در فضایی سرشار از هیجان و نشاط، علاوه بر دریافت خدمات فرهنگی-آموزشی در موضوعات گردشگری، صنایع دستی، موفق به دریافت جوایز ویژه در قالب پکیج‌های سفر و محصولات صنایع دستی ارزشمند شوند که ارزش این جایزه، چندین برابر حق اشتراک‌های پرداختی اعضا است.

بشیری، اهمیت این طرح را در ارتقای سطح آگاهی جامعه، معرفی و حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی ذکر کرد و افزود: این طرح، از طریق فروش محصولات هنرمندان، حمایت از کارگزاران یا دفاتر گردشگری از طریق تامین مسافر، رزرواسیون مناطق بوم گردی و ایجاد چرخه مالی در مناطق روستایی و اشتغالزایی تاثیرگذاری بالایی داشته است.

وی این طرح را به عنوان زیرساختی برای حمایت از توسعه گردشگری نام برد و افزود: این مجمع از باشگاه‌های مختلف گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده است و توانسته بطور مستقیم برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد کند، این در حالی است که این عدد برای اشتغال‎زایی غیرمستقیم بسیار بالاتر است.

مدیر عامل این شرکت خلاق، ادامه داد: ایجاد فضایی مناسب جهت استقبال و مشارکت مخاطبان در این طرح گردشگری حاصل ترکیب پیچیده و خاص محاسبات ریاضی و ارائه شیوه‌ای جدید و نوین مالی با نام صندوق معکوس و ترکیب آن با امور گردشگری و صنایع دستی از مزایای این طرح به شمار می‌رود.

بشیری به نقش بسیار مؤثر دولت به منظور حمایت اشاره کرد و گفت: ابتدایی‌ترین کار حمایتی می­‌تواند معرفی و اعتبار بخشیدن به شرکتهای خلاق باشد، متاسفانه به دلیل کلاهبرداری برخی شرکت‌ها و ورشکستگی برخی از مؤسسات مالی و اعتباری، اعتماد جامعه به شرکت‌ها و مؤسسات کاهش یافته است و انتظار می‌رود دولت با معرفی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان به آن‌ها اعتبار ببخشد و از دستگاه‌های اجرایی بخواهد  با این شرکت‌ها همکاری کنند.

به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وی ادامه داد: از بین بردن بازارهای رانتی که منجر به رقابت سالم بین بخش خصوصی می‌شود و به شکل‌گیری یک بازار منسجم کمک می‌کند، می‌تواند از دیگر اقدامات تاثیرگذار دولت باشد.

مدیرعامل این مجموعه با تاکید بر حمایت‌های صورت گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیشنهاد کرد: هماهنگی‌های لازم بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دستگاه اجرایی، تقویت و همکاری آن‌ها مستحکم شود تا خودمختاری دستگاه‌های اجرایی در برخی موارد منجر به تضعیف شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک نشود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..