پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی برای درگذشت امیرحسین قهرمانی هنرمند نگارگر پیام تسلیت منتشر کرد.
هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی برای درگذشت امیرحسین قهرمانی هنرمند نگارگر پیام تسلیت منتشر کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، همسر امیرحسین قهرمانی صبح امروز خبر فوت ایشان را تأیید کرد.

امیرحسین قهرمانی هنرمند پیشکسوت نگارگری به ادبیات کلاسیک ایران علاقه خاص داشت. قلم استاد تأثیرپذیر از حماسه‌ها و حکایت‌ها در اشعار مولوی، حافظ، خیام، سعدی، نظامی و فردوسی بود و در به تصویر کشیدن کلام این بزرگان اهتمام خاصی به خرج داده است. قهرمانی با توجه به علاقه اش به ادبیات این مرز و بوم آثار بی بدیلی خلق کرد و آثارش برای همیشه در تاریخ هنرهای تجسمی ایران ماندگار خواهد بود.

هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم آن مرحوم اعلام کرد: جایگاه و شأن چنین اساتیدی در طول تاریخ به سختی پر خواهد شد و جای خالی استاد در میان هنرمندان باقی خواهد ماند. درگذشت «امیرحسین قهرمانی» جامعه هنری را داغدار کرد. اینجانب به بازماندگان استاد و جامعه تجسمی تسلیت عرض می‌کنم. برای خانواده آن مرحوم از پروردگار متعال طلب صبر دارم و روح ایشان قرین رحمت الهی باد.

امیرحسین قهرمانی، نگارگر، طراح، نقاش و گرافیست، متولد ۱۳۱۵ از شاگردان استاد حسین بهزاد، زاویه و نصراله یوسفی، فارغ التحصیل هنرستان کمال الملک است. استاد قهرمانی در زمینه گرافیک و تبلیغات نیز فعالیت‌های قابل توجهی داشته‌اند از جمله همکاری با آژانس تبلیغاتی فزی و پوپلیران و دریافت جوایزی در فستیوال‌های ملی و بین المللی و تاسی دفتر تبلیغاتی با عنوان «دفتر اول». وی در سال ۱۳۵۲ موفق به دریافت جایزه بهترین پوستر سواد آموزی یونسکو شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..