دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دیدار رئیس سازمان سینمایی با استاندار خراسان رضوی؛

رئیس سازمان سینمایی در ادامه سفر به استان خراسان رضوی با استاندار این استان دیدار کرد.
رئیس سازمان سینمایی در ادامه سفر به استان خراسان رضوی با استاندار این استان دیدار کرد.

هنرمندنیوز: به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در این دیدار ضمن استقبال از مشی جهاد رئیس سازمان سینمایی گفت: امیدواریم این حضور ‌ منشا خیر و برکات باشد. ما نیز نسبت به دغدغه‌های شما اتفاق نظر داریم و آماده هرگونه همکاری برای رشد سینمای خراسان رضوی هستیم.

وی افزود: ما در خراسان رضوی ظرفیتی استثنایی داریم و آن هم وجود پر برکت امام رضا (ع) است و معتقدم اگر از لحاظ محتوایی متمرکز بر این منبع غنی شویم کل فرهنگ و سینمای کشور دچار تحول خواهد شد.

نظری با اشاره به حضور و تردد ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر در طول سال به شهر مقدس مشهد خاطرنشان کرد: در کنار زیارت امام هشتم (ع) می توان از برنامه‌های متنوع فرهنگی، سینمایی، تئاتر و غیره استفاده کرد. بهره‌مندی از این ظرفیت استثنایی مستلزم تمرکز ویژه‌ای در حوزه هنرهای نمایشی با نگاهی محتوایی است چرا که سالانه شاهد حضور زائران بسیاری از نقاط مختلف جهان و ایران در مشهد هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خراسان رضوی و تاکید بر داشتن نگاه جامع در این زمینه، عنوان کرد: سه مولفه مکان، فیلم ‌‌و مخاطب برای بهره‌مندی از برنامه‌‌ای جامع، ضروری است. مخاطب موتور محرکه سینماست و همانند معدن ارزشمند است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مخاطب سازی در حوزه فرهنگ وظیفه حاکمیت است، ادامه داد: نگاه جامع به این سه مولفه ضروری است که با توجه به این مزیت‌های ویژه و استثنایی، حضور ۳۰ میلیون زائر ، سابقه تاریخی این شهر و ظرفیت‌های فرهنگی، خراسان رضوی نیاز به حرکت‌های جهشی هم در کمیت و‌ هم در کیفیت دارد و ما هم در این زمینه با شما هم نظر هستیم.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل برای تعامل و همکاری استانداری با سازمان سینمایی وجود دارد اظهار داشت: فرهنگ‌ همیشه پایه و اساس تحولات اجتماعی است از این رو، ما برای تحقق این ماموریت و رسالت آن در کنار شما هستیم.

نظری اضافه‌کرد: باید برنامه‌های محتوایی بسیاری فراهم شود تا زائران امام رضا (ع) در ایام فراغت خود بتوانند از آنان بهره‌مند شوند زیرا بیان نیکی‌های ائمه با زبان سینما، تئاتر و سایر هنرها منجر به جلب بیشتر مردم به این خاندان خواهد شد.

وی افزود: انتخاب مکان مناسب برای ارائه فیلم و نوع اثر باید درستی صورت گیرد تا مخاطب را به خوبی تحت تاثیر خود قرار دهد و اگر هر کدام از این موارد دچار ضعف شود مخاطب نسبت به فیلم واکنش مناسبی نخواهد داشت.

در ادامه این دیدار رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به مزیت‌ها و تمایزات بارز استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد گفت: این استان به عنوان پایگاهی معنوی و اعتقادی، تاثیر مهمی در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و سینمایی دارد.

وی افزود: همزمان با آغاز فعالیت دولت سیزدهم ، ۶۰۰ سالن سینما در کشور وجود داشت، اما براساس برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده تا خرداد ماه سال ۱۴۰۲، تعداد ۲۰۰ سالن سینما در سراسر کشور به این ظرفیت اضافه خواهد شد که تاکنون بیش ۱۰۰ سالن آن افتتاح شده است.

رئیس سازمان سینمایی اضافه کرد: در استان خراسان رضوی نیز ۳۵ سالن تا پایان سال به چرخه اکران اضافه خواهد شد. همچنین در زمینه توسعه زیرساخت‌ها تلاش ما در زمینه توسعه زیرساخت‌ها بر این است که تا پایان سال ۱۴۰۴ تعداد سالن‌های سینما در سراسر کشور به ۱۲۰۰ برسد که ۲ برابر ظرفیت گذشته است.

وی عنوان کرد: در خراسان رضوی از تربت حیدریه، گناباد و نیشابور بازدید کرده و زیرساخت‌ها را بررسی کرده‌ایم. همچنین جلسات کارشناسی برای حل مشکلات شهرستان‌ها برگزار و درباره مناطقی که فاقد سینما هستند نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.

خزاعی افزود: بنا شد سینماهای تربت حیدریه، کاشمر، سبزوار و نیشابور احیا و مشکلات آن‌ها برطرف شود.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به ظرفیت تردد ۲۵ تا ۳۰ میلیون زائر در طول سال ‌پیشنهاد طراحی حرکتی با عنوان «سینما- زیارت» را مطرح کرد و اظهار داشت: امکان نمایش برخی از آثار سینمایی مناسب همراه با زیرنویس برای زائران خارجی وجود دارد که مستلزم برنامه‌ریزی‌هایی برای این موضوع است تا شاهد تاثیرات معنوی آن باشیم.

خزاعی افزود: ویژگی منحصر به فرد خراسان رضوی نسبت به سایر استانهای کشور، وجود بارگاه منور امام هشتم حضرت امام رضا(ع)  است و از این ظرفیت می‌تواند به منظور برگزار کننده جشنواره‌های سینمایی در حوزه زیارت و فیلم‌های معنوی و دینی بهره برد.

وی افزود: قرار است تا در سال ۱۴۰۲ برنامه‌های کامل‌تر و جامع‌تری در استان خراسان رضوی اجرا شود همچنین تا پایان سال‌جاری با ساخت ۳۵ سالن سینما به ظرفیت سینماهای خراسان رضوی افزوده شود.

همچنین در پایان این نشست تفاهمنامه‌ همکاری میان استاندار خراسان رضوی و رئیس سازمان سینمایی کشور با هدف تقویت سینمای استانی به امضا رسید.

یادآور می‌شود محمدرضا سوقندی مدیرکل حقوقی،مجلس و استان‌های سازمان سینمایی، علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل حوزه ریاست ، هاشم میرزاخانی مدیرعامل سینماشهر و مهدی آذرپندار مدیر سینمای جوان، رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..