سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ۵ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران پیش‌نویس اصلاحی طرح «اصلاح مواد ۱ تا ۳ قانون حفظ آثار ملی مصوب سال ۱۳۰۹» را ارائه کرد.
فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران پیش‌نویس اصلاحی طرح «اصلاح مواد ۱ تا ۳ قانون حفظ آثار ملی مصوب سال ۱۳۰۹» را ارائه کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در راستای حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی ایران و همچنین، به دلیل ایراداتی قانونی، چون اکتفا کردن به معیارهای ساده و اولیه، تفسیری و ذهنی شدن ارزیابی آثار، نامشخص‌بودن فرایند ثبت اثر، توجه‌نکردن به مسائل شرعی (مثل مالکیت، بیت‌المال مسلمین و حکومت دینی) و نحوه رسیدگی به شکایات مالکان، در قانون حفظ آثار ملی (مصوب سال ۱۳۰۹)، گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، با مطالعه طرح و گزارش‌های پیشنهادی مجلس و تمرکز بر اصلاح فرایندها و شاخص‌های ثبت آثار ملی، پیش‌نویسی به‌منظور اصلاح این قانون و ایرادات فنی و شرعی ثبت آثار ملی تهیه و به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارائه داده است.

در این پیش‌نویس، که پس از بررسی و نشست‌های متعدد با متخصصان معماری و شهرسازی تهیه و تدوین شده، بر اصلاح مادّه ۱ تا ۴ قانون حفظ آثار ملی تأکید شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..