یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد؛

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از در نظر گرفتن ظرفیت ویژه دانشگاهیان در تالار مولوی در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر فجر خبر داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از در نظر گرفتن ظرفیت ویژه دانشگاهیان در تالار مولوی در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر فجر خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از دانشگاه تهران، هادی بهرامی احسان در نشست ستاد بزرگداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران، گفت: سیاست محوری دانشگاه تهران در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های دهه مبارک فجر، استفاده از تمام ظرفیت‌های دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و به عبارتی بهره‌گیری از ظرفیت مردمی دانشگاه تهران است تا جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با تاکید بر توسعه اندیشه‌ورزی و استفاده از فرصت دهه فجر برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، به نسبت ویژه انقلاب اسلامی با دانشگاه تهران اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه تهران به عنوان یکی از کانون‌های اصلی انقلاب اسلامی، هم در مرحله تولید نظریه و هم در صحنه عمل حضور داشته است؛ بنابراین نقش تاریخی دانشگاه تهران در انقلاب اسلامی و پیشینه تاریخی دانشگاه تهران در ایجاد یک جریان مقاومت در مقابل نظام ستم‌شاهی، قطعاً یک نقش بی‌بدیل است.

استاد دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران به تشریح نسبت کنونی دانشگاه تهران با تقویت ثمره انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت: مقام معظم رهبری بسیار هوشمندانه بحث تولید علم و توسعه دانش‌بنیان را به عنوان یکی از گرانیگاه‌های اصلی خود مورد تاکید قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: ما در حال یک تحول علمی هستیم و نه یک تحول علمی وارداتی؛ چراکه استادان غالباً دانش خود را از خارج می‌گرفتند و در کشور ترویج می‌دادند اما به برکت انقلاب اسلامی، اندیشه تلاش برای تولید علم بومی در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

بهرامی احسان خاطرنشان کرد: اکنون به قدری غنای علمی داریم که اصلاً قابل مقایسه با هیچ رویداد مشابه خودش در ظرف زمانی ۴۰ سال اخیر نیست. اگر به عنوان یک معلم دانشگاه بخواهم نقش جمهوری اسلامی ایران را در افق آینده پیدا کنم، شک نکنید به عظمت و شکوفایی علمی جمهوری اسلامی ایران خیلی تاکید می‌کنم. این نظام مقدس، افراد زیادی خواهد داشت که با اتکا به روحیه و دستاوردهای خلاقانه، نوآورانه و ارزشمند، بقای عظمت جمهوری اسلامی را تضمین خواهند کرد.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه تهران افزود: ملتی که می‌تواند ظرف ۴۰ سال با این همه مشکلات و محدودیت‌ها، چنین شکوفایی رقم بزند، قطعاً می‌تواند با همین شیب هم ادامه دهد و محدودیت‌ها مانع رشد آن نمی‌شوند.

بهرامی احسان در بخش دیگر سخنانش در نشست ستاد بزرگداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از توسعه ظرف زمانی اجرای برنامه‌های جشن شکوهمند انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران از ۱۲ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

برگزاری مسابقه کتابخوانی فجر، شب شعر و موسیقی، برنامه قرآنی با محوریت حفظ و تفسیر سوره فجر، شب خاطره وصل، اکران چند فیلم جشنواره فیلم فجر، اجرای تئاتر خیابانی در محوطه دانشگاه تهران، برپایی گالری و نمایشگاه عکس، نقاشی، خطاطی و هنرهای تجسمی با مشارکت اساتید و کارکنان دانشگاه و فضاسازی محیطی واحدهای دانشگاهی و خوابگاه‌ها و پردیس مرکزی دانشگاه از جمله محورهای اعلام شده از سوی اداره کل فرهنگی دانشگاه تهران برای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.

بهرامی احسان از آغاز جشنواره تئاتر فجر در تالار مولوی دانشگاه تهران خبر داد و گفت: اجرای تئاترهای جشنواره تئاتر فجر تا ۱۱ بهمن ماه در تالار مولوی ادامه دارد و هر روز در ۲ سانس برگزار می‌شود. در روزهای جشنواره تئاتر فجر، ظرفیت ویژه‌ای برای دانشگاهیان در نظر گرفته‌ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با تاکید بر تلاش برای شاد نمودن فضای دانشجویی، اجرای تئاترهای خیابانی در سطح دانشگاه در دهه فجر را موجب هدایت فضای دانشگاه به سمت فضای عیدانه توصیف کرد و گفت: تئاترهای خیابانی در روز سه‌شنبه هفته جاری و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در سطح دانشگاه تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..