سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ۷ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

امیر دژاکام مطرح کرد؛

امیر دژاکام که از بهار سال ۱۴۰۱ نمایشنامه «احمد شمس یا قصه همین روزها» را برای دریافت مجوز به شورای نظارت و ارزشیابی ارائه داده بود، اعلام کرد این متن توسط شورا پذیرفته نشده است.
امیر دژاکام که از بهار سال ۱۴۰۱ نمایشنامه «احمد شمس یا قصه همین روزها» را برای دریافت مجوز به شورای نظارت و ارزشیابی ارائه داده بود، اعلام کرد این متن توسط شورا پذیرفته نشده است.

هنرمندنیوز: امیر دژاکام نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های تئاتری خود گفت: از زمان مدیریت آقای سعید اسدی در مجموعه تئاتر شهر قصد اجرای نمایش «احمد شمس یا قصه همین روزها» نوشته خودم را در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر داشتم و بارها پیگیری کردم اما نشد.

وی ادامه داد: بهار سال ۱۴۰۱ نیز نمایشنامه را به شورای نظارت و ارزشیابی هم ارائه داده و حتی نمایشنامه را بازنویسی کردم اما اعضای جدید شورا چون نمایشنامه به روز است و درد طبقات مختلف اجتماعی را خیلی صریح و واضح بیان می‌کند، آن را نپذیرفتند.

دژاکام متذکر شد: به آقای کاظم نظری گفتم شورای نظارت و ارزشیابی نماینده‌ای را معرفی کند تا دلایل پذیرفته نشدن متن را بیان کنند ولی نه تنها نماینده‌ای معرفی نشد بلکه همه چیز در سکوت گذشته است.

این کارگردان تئاتر درباره موضوع نمایشنامه «احمد شمس یا قصه همین روزها» توضیح داد: این نمایشنامه دارای موضوعات اجتماعی است و روایتگر زندگی یک دکترای هنر و یک دکترای ادبیات است که به دلایلی دچار مشکلات اقتصادی و کاری می‌شوند و به ناچار به شغل‌های دیگری روی می‌آورند. اما باز هم مشکلاتی برای‌شان پیش می‌آید که مجبور می‌شوند به کارهای خلاف روی بیاورند.

این هنرمند با سابقه تئاتر در پایان سخنان خود تصریح کرد: همه چیز از نظر من نامعلوم و گنگ است. دست دوستان درد نکند که چنین شرایطی را برای تئاتر ایجاد کرده‌اند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..