چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون هنری حوزه هنری از آغاز به کار هیات های علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی خبر داد.
معاون هنری حوزه هنری از آغاز به کار هیات های علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری با اعلام این خبر گفت: برای انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب در دو سطح هیات های علمی و نخبگانی تشکیل شده است که فرآیند انتخاب را بر اساس شاخص هایی چون خلق اثر با انتشار وسیع یا اکران موفق در سال ۱۴۰۰، تاثیرگذاری اجتماعی، تلاش ویژه درباره آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، تجربه موثر در جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی و واکنش هنرمندانه، تاثیرگذار و سریع به اتفاقات و رویدادهای روز کشور به انجام خواهند رساند.

وی افزود: انتخاب اولیه و معرفی کاندیداها در رشته های داستان، شعر، نمایش، موسیقی، عکس، معماری، طنز، ادبیات پایداری، خوشنویسی، نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویر سازی، فیلم داستانی، مستند، انیمیشن و پژوهش انجام خواهد شد و در هر رشته یک هنرمند به عنوان کاندیدا به هیات عالی انتخاب معرفی و نهایتا طی فرایندی از میان این هنرمندان ۵ کاندیدای نهایی و چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب معرفی خواهند شد.

معاون هنری حوزه هنری همچنین به انتخاب یک رویداد ویژه هنری که توانسته باشد تاثیر اجتماعی فوق العاده ای در میان مردم بگذارد و سطح مخاطب قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص دهد به عنوان رویداد برگزیده هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: این برگزیدگان در آیین پایانی هفته هنری انقلاب که از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه همزمان با ایام شهادت شهید آوینی برگزار می شود معرفی خواهند شد.

وی افزود: همین فرایند در استان ها نیز به انجام می رسد و چهره سال هنر انقلاب در هر استان نیز معرفی و در ویژه برنامه اختتامیه هفته هنر انقلاب در استان تجلیل خواهد شد.

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی درباره برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در این هفته گفت: برنامه های متنوعی از سوی ستاد هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها تدارک دیده شده است که حتما جزئیات آن در نشست رسانه ای به اطلاع خواهد رسید وی اجمالا به تسهیل استفاده از سینماهای حوزه هنری در سطح کشور و کتاب فروشی های مرتبط در آن ایام اشاره کرد و افزود این برنامه ها در رشته های هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر، ادبیات، طنز و پژوهش در طول هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها برگزار خواهد شد.

هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال در ایام شهادت شهید آوینی با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سایر دستگاه های هنری برگزار و چهره سال هنر انقلاب معرفی می شود.

پیشتر چهره هایی مثل مرتضی سرهنگی ـ مجید مجیدی ـ ابراهیم حاتمی کیا ـ وحید یامین پور ـ مسعود شجاعی طباطبایی به عنوان چهره سال هنر انقلاب انتخاب و معرفی شدند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..