شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کارگاه «تولید فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه» با حضور محمدرضا خردمندان و کارگاه «نویسندگی ۱۰۰» با حضور محمد پایدار برگزار شد.
کارگاه «تولید فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه» با حضور محمدرضا خردمندان و کارگاه «نویسندگی ۱۰۰» با حضور محمد پایدار برگزار شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰، کارگاه‌های آموزشی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ در راستای رویکرد فراتهران این دوره از این جشنواره در پایان هفته گذشته در شهرهای مشهد، اصفهان و قزوین برگزار شد.

در این راستا هادی مقدم‌دوست نهم و دهم آذرماه در کارگاهی ۲ روزه با حضور جمعی از علاقه‌مندان به فیلمسازی به آموزش ایده‌یابی برای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای و عناصر شکل‌گیری یک فیلم‌نامه کوتاه کوتاه پرداخت و در ادامه تعدادی از ایده‌های هنرجویان حاضر در کارگاه را مورد بررسی قرار داد.

همچنین محمدرضا خردمندان در کارگاه «تولید فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای» در اصفهان میزبان هنرجویان علاقمند به فیلمسازی بود و در این کارگاه علاوه بر بیان تجربیات خود از حضور در جشنواره فیلم ۱۰۰ و دیگر جشنواره‌های فیلم کوتاه، از تاثیر ساخت فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای در ادامه روند فیلمسازی علاقه‌مندان به این حوزه گفت. هنرجویان در پایان این کارگاه با همکاری یکدیگر ایده‌ای را پرورش داده و با تقسیم کار میان خودشان و با نظارت محمدرضا خردمندان فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای «پدرم» را جلوی دوربین برده و پس از آن تدوین و صداگذاری آن را انجام دادند.

در قزوین هم محمد پایدار میزبان هنرجویان این استان در کارگاه یک روزه «نویسندگی ۱۰۰» بود. در این کارگاه که در تاریخ دهم آذرماه برگزار شد، پایدار علاوه بر پرداختن به مباحث و تکنیک‌های رسیدن به یک فیلمنامه ۱۰۰ و ایده‌پردازی، نمونه‌هایی از فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای مرتبط با موضوع را نیز نمایش داد.

همچنین هنرجویان در روند این کارگاه به صورت گروهی به بارش فکری و طراحی ایده پرداختند و در نهایت به ایده‌های اولیه‌ای رسیدند که براساس دستور کار این کارگاه، بعد از یک فرصت سه روزه طرح‌های نهایی ارسال، داوری و مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

در ادامه این روند کارگاه‌های آموزشی دیگری در هفته‌های آینده در شهرهای مختلف برگزار خواهند شد که اطلاعات آن از طریق سایت جشنواره فیلم ۱۰۰ به آدرس www.۱۰۰fest.com و مراکز حوزه هنری هر استان اعلام خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..