دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پس از شش سال وقفه، برنامه «پرانتز باز» که از سوی مخاطبان رادیو به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های رادیویی شناخته شده بود به آنتن رادیو نمایش بازگشت.
پس از شش سال وقفه، برنامه «پرانتز باز» که از سوی مخاطبان رادیو به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های رادیویی شناخته شده بود به آنتن رادیو نمایش بازگشت.

هنرمندنیوز: مارال دوستی سردبیر و تهیه کننده «پرانتز باز» درباره بازگشت این برنامه به آنتن رادیو نمایش گفت: «پرانتز باز» با رویکرد جدیدی برگشته است چراکه  شش سال این برنامه روی آنتن نبوده و با پررنگ شدن فضای مجازی اتفاقات زیادی افتاده تا آنجا که امروز هر شهروند دیگر خودش یک رسانه است بنابراین ما به احترام هر فرد و رسانه‌اش به جای آنکه این بار روی خبر متمرکز باشیم، تمرکزمان را بر بررسی و اطلاع رسانی می‌گذاریم  تا در راستای یکی از اهداف رادیو نمایش که کارش اطلاع رسانی شفاف در حوزه فرهنگ است قدم موثری برداریم.

این تهیه کننده با سابقه رادیو افزود: در گذشته شعار پرانتز باز این بود که ما چشم سوم شما هستیم و شفاف، بی طرف و دقیق همه چیز را به شما اطلاع می‌دهیم و حالا می‌خواهیم به مردم بگوییم که ما این بار در واقع وقت بیشتری از شما را پیش خرید می‌کنیم تا هر آنچه را که لازم است برایتان  تحلیل کنیم .

دوستی ادامه داد: در این برنامه از مسائل فرهنگی و به خصوص سینما خواهیم گفت واز آنجایی که این برنامه  محتوای خبری داشت و در حال حاضر خبر آنچنانی و جریان خاصی در حوزه سینما وجود ندارد، ما این بار پرونده باز می‌کنیم البته این  پرونده باز را قبلا داشتیم به این صورت که درباره مسائل قابل بحث  اطلاعات کافی می‌گیریم و اطلاعات کافی تحویل می‌دهیم و باز هم هر کس که درباره‌اش صحبت می‌کنیم می‌تواند روی خط بیاید و نظرش را بگوید و در نهایت کاملا بی طرفانه، شفاف و دقیق آن پرونده را بررسی می‌کنیم .

وی تأکید کرد : در پرانتز باز دوره جدید مشارکت مخاطب بالاتر است ؛ آنها می‌توانند در هفته رأی بدهند و در طول هفته مشخص کنند که نظرات کدام کارشناس ما را بیشتر پذیرفته‌اند و کارشناسان به کدام پیشنهادی که مخاطب داده اهمیت بیشتری بدهند  و انتخاب کنند که حرف ویژه آن هفته یا چهره ویژه آن هفته یا نفر ویژه آن هفته چه کسی است.

دوستی خاطر نشان کرد : همچنان بعضی از پرانتز های محبوبمان را با رویکرد جدید حفظ کردیم مثل پرانتز عکس برای نابینایان، پرانتز اقتصاد، پرانتز نقش و بسیاری پرانتزهای دیگر.

وی افزود:  در «پرانتز باز» ما پرانتز محبوب عکس را داشتیم که در این بخش کارشناسان حوزه عکس ،عکس ها را توضیح می دادند و بیشتر مد نظرمان برای مخاطبان نابینا بود به دلیل آنکه لازم بود آن‌ها عکس‌ها را ببینند ، این بار جدا از تمرکز بر روی عکس برای نابینایان ، پرانتز جدیدی را برای ناشنوایان باز می‌کنیم تا آنها نیز بتوانند از این برنامه استفاده کنند و این اولین باری است که یک برنامه رادیویی مختص ناشنوایان و با رابط ناشنوایان اجرا می‌شود، به این صورت که همان زمان که برنامه به صورت رادیویی اجرا می‌شود ، در کنار آن دوستان رابط ناشنوا برنامه را اجرا می‌کنند و بحث‌هایی که گفته می‌شود را مطرح می‌کنند ولی با زبان اشاره ، دوستان ناشنوا هم می‌توانند در لایو آن را ببینند و به زودی اعلام می‌کنیم  که در کدام رسانه تصویری می‌توانند آن را دنبال کنند.

دوستی عنوان کرد : همچنین در سری جدید «پرانتز باز»  بخش شهروند خبرنگار را داریم و در مورد شهرهای ایران و همینطور در خارج از کشور نیز از اخبار مهم  خواهیم گفت و باز هم با تکیه بر اینکه مخاطب  برای ما بسیار مهم است این بار نقش جدی تری را به مخاطبان می دهیم چرا که آنها دیگر فقط همراه ما نیستند بلکه در نقش تأثیر گذاری حاضر می شوند و می توانند به یک مسیر و جریان کمک کنند.

دوستی در پایان گفت : تمام کسانی که در گذشته پرانتز باز را اجرا کردند  بار دیگر در این برنامه حضور خواهند داشت،خبرنگاران ، روزنامه نگاران ، منتقدان  و چهره های مشهور نقش جدی در اجرای برنامه خواهند داشت و در برنامه در رفت و آمد هستند تا به مخاطبان آگاهی بدهند .

«پرانتز باز» که در گروه برنامه های مستند و ترکیبی نمایشی رادیو نمایش تولید می‌شود به تهیه کنندگی وسردبیری مارال دوستی، اجرای کامران تفتی و با حضور روزنامه نگاران ، خبرنگاران ، منتقدان و مخاطبان رادیو نمایش، از این هفته جمعه بیستم فروردین ماه ، به صورت زنده و هفتگی ساعت ۲۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰ از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..