دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مقامات اتریش انتظار داشتند سال ۲۰۲۰ را به گرامیداشت دویست و پنجاهمین سالروز تولد «بتهوون»‌ موسیقی‌دان مشهور آلمانی که در «‌وین»‌ درگذشت، اختصاص دهند، اما «کرونا»‌ پایتخت موسیقی جهان را نیز در سکوت فرو برده است.
مقامات اتریش انتظار داشتند سال ۲۰۲۰ را به گرامیداشت دویست و پنجاهمین سالروز تولد «بتهوون»‌ موسیقی‌دان مشهور آلمانی که در «‌وین»‌ درگذشت، اختصاص دهند، اما «کرونا»‌ پایتخت موسیقی جهان را نیز در سکوت فرو برده است.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از فرانس ۲۴،‌با اینکه مقامات اتریش از روز سه‌شنبه محدودیت‌ها را با بازگشایی فروشگاه‌ها کمتر کردند، ‌اما از سرگیری زندگی فرهنگی این کشور همچنان در ابهام قرار دارد.

در حالت عادی هیچ روزی در «‌وین»‌ وجود ندارد که بدون وجود کنسرت ارکستر،‌ اپرا یا فستیوال موسیقی به پایان برسد؛‌ اما از ماه گذشته تمامی این رویدادها به طور ناگهانی متوقف شدند چراکه دولت برای کنترل شیوع ویروس «کرونا» اجتماعات بزرگ را ممنوع اعلام کرده و در همین راستا سالن‌های کنسرت را تعطیل کرده است.

«دومنیک میر» مدیر اپرا، بیان کرد: «تالار «اپرا ایالتی وین» به طور معمول روزانه ۱۳۱ هزار یورو سود از فروش بلیت بدست می‌آورد. این منبع اقتصادی حیاتی است که شش یا هفت هتل و بسیاری از رستوران‌های نزدیک تالار را تامین می‌کند.»

در این بین خود هنرمندان بیش از هر فرد یا موسسه دیگری دچار خسارت شده‌اند.

یک مدیر برنامه برای خوانندگان اپرا و رهبران ارکستر می‌گوید،  مهلت قراردادها  درحالی به پایان می‌رسد که جایگزینی برای آن‌ها تعیین نشده و گاها پیش از موعدد مقرر فسخ می‌شوند.

«بنجامین پرینس»‌ که یک مدیر اپرا است،‌ می‌گوید :« وقتی یک پروژه لغو می‌شود تمامی مجموعه از هم می‌پاشد. کارکنان فنی، نورپردازی و خوانندگان ۶ ماه از زندگیشان را به تمرین ‌نمایش بدون دریافت حتی یک پنی اختصاص می‌دهند و تا نخستین شب نمایش هیچ پولی دریافت نمی‌کنند.»

دولت اتریش برگزاری رویدادهای عمومی را دست کم تا پایان ژوئن ممنوع اعلام کرده است.

تاکنون بیش از  ۱۴ هزار نفر  در اتریش به ویروس «کرونا»‌ مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۸۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..