دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

صنعت گردشگری آفریقا در دوران قرنطینه‌ خسارات شدیدی را متحمل شده است. طی مدت کوتاهی رزرو اتاق‌های هتل‌ها لغو شد، سفرها به تعویق افتادند و تورهای گردشگری منحل شدند.
صنعت گردشگری آفریقا در دوران قرنطینه‌ خسارات شدیدی را متحمل شده است. طی مدت کوتاهی رزرو اتاق‌های هتل‌ها لغو شد، سفرها به تعویق افتادند و تورهای گردشگری منحل شدند.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از دویچه وله، در ابتدای سال ۲۰۲۰، آینده روشنی برای حوزه گردشگری آفریقا پیش‌بینی ‌می‌شد. قاره آفریقا عنوان دومین مقصد با بیشترین سرعت پیشرفت در حوزه گردشگری را به خود اختصاص داده بود، اما با شیوع ویروس کرونا ورود گردشگران متوقف شد و صنعت گردشگری این قاره با توقفی ناگهانی مواجه شد.

گردشگری در سراسر این قاره به مسافران بین‌المللی وابسته است اما این روزها آمیزه‌ای خطرناک از قرنطینه‌های داخلی، درآمد نه‌چندان چشمگیر حاصل از گردشگری داخلی و صنعت وابسته به گردشگران بین‌المللی سبب شده تا احتمال ویرانی صنعت گردشگری آفریقا مطرح شود.

این روزها، تورهای گردشگری در مقاصد دیدنی «غنا» متوقف شده است،‌ وسایل نقلیه‌ای که برای عکاسی از حیات وحش «سرنگتی» مورد استفاده قرار می‌گرفتند بلااستفاده باقی مانده‌اند و کمپ‌های لوکس «دلتای اوکاوانگو» واقع در «بوتسوانا» خاک می‌خورند.

در سال ۲۰۱۹،‌«‌غنا» ۱.۹ میلیارد دلار از صنعت گردشگری درآمد داشت که این رقم  ۵.۵ درصد از تولیدات ناخالص این کشور را در برمی‌گیرد.

موسسات حفظ منابع طبیعی نیز از خسارات این روزها بی‌نصیب نمانده‌اند. در «دریاچه ویکتوریا»، «مرکز آموزشی حفاظت از منابع طبیعی اوگاندا» در حالت عادی  میزبان  بازدیدکنندگان  شیرها،  زرافه‌ها و شامپانزه‌ها است. این موسسه خانه‌ی بیش از ۲۹۱ حیوان از ۵۲ گونه مختلف است.

اما قرنیطینه «اوگاندا» سبب شده تا درهای این موسسه به روی بازدیدکنندگان بسته شود.عواقب این موضوع بسیار جدی است چرا که در صورت جبران نشدن خسارات مالی ممکن است این مرکز برای همیشه تعطیل باقی بماند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..