دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مجید مجیدی در جشنواره فیلم «کرالا» مطرح کرد؛

مجید مجیدی کارگردان تحسین شده ایرانی در یک سخنرانی در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم «کرالا» گفت زمانی دوستانش به او توصیه کرده بودند که پروژه «بچه های آسمان» را رها کند.
مجید مجیدی کارگردان تحسین شده ایرانی در یک سخنرانی در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم «کرالا» گفت زمانی دوستانش به او توصیه کرده بودند که پروژه «بچه های آسمان» را رها کند.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از منابع خبری هند، مجید مجیدی کارگردان تحسین شده ایرانی در یک سخنرانی در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم «کرالا» گفت زمانی دوستانش به او توصیه کرده بودند که پروژه «بچه های آسمان» را رها کند.

مجیدی در توضیح بیشتر روند ساخت فیلم «بچه های آسمان» بیان کرد: «بچه های آسمان» توسط چندین شرکت فیلمسازی رد شده بود و آنها می گفتند قصه ای فقط با یک برادر و خواهر و یک کفش! هیچ کس آن را تماشا نمی کند. از سوی دیگر دوستانم به من توصیه کردند این پروژه را رها کنم اما من هرگز تسلیم نشدم.

این کارگردان سینمای ایران با اشاره به اینکه به مرور همه چیز به مرور تغییر کرد، گفت: من تهیه کننده ای پیدا کردم که پذیرفت این کار را هرچند با بودجه ای مختصر انجام دهد و پس از اینکه فیلم ساخته شد صدها جایزه در سراسر دنیا دریافت کرد. «بچه های آسمان» به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شد و تمام دنیا آن را تماشا کردند. داستان فیلم حتی توانست وارد کتب درسی مدارس و دانشگاه های چندین کشور شود و درنهایت این کار سخت، موفقیت به ارمغان می آورد.

مجیدی افزود: فیلم های خوب همیشه مخاطب خود را پیدا می کنند، آن فیلم ها را هرگز نباید به عنوان فیلم های جشنواره ای نامید و به جشنواره ها محدودشان کرد.

کارگردان «آواز گنجشکها» در پایان گفت: خیلی خوشحالم که در کرالا هستم، دیدن چهره افرادی که فیلم هایم را دیده اند، احساسات و خوشحالی آنها مرا هیجان زده می کند. من جوایز زیادی از فستیوال های پرشماری دریافت کرده ام اما این، آن چیزی است که برای من به عنوان یک فیلمساز خیلی مهم است.

مجیدی که ریاست هیات داوران بخش بین الملل جشنواره فیلم «کرالا» را برعهده دارد در این نشست از شباهت های فرهنگی میان کشورهای هند و ایران و تجربیاتش به عنوان یک فیلمساز نیز سخن گفت.

بیست و سومین دوره جشنواره فیلم «کرالا» بین روزهای ۷ تا ۱۴ دسامبر (۱۶ تا ۲۳ آذر) در شهر تریواندروم ایالت کرالا کشور هند برگزار می‌شود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..