پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ۲۳ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان گلستان چهار قلم شیء تاریخی در بندرگز کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان گلستان چهار قلم شیء تاریخی در بندرگز کشف و ضبط شد.

به گزارش هنرمندنیوز, سردار امیر رحمت‌الهی در این باره اظهار کرد: با کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی برخرید و فروش اشیاء عتیقه در شهرستان بندر گز، موضوع در دستور کار یگان حفاظت استان گلستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی های لازم، اکیپی مجرب از نیروهای حفاظت با هماهنگی مقام قضائی و همراه عوامل انتظامی به محل مورد نظر عزیمت و ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی از منزل یکی از قاچاقچیان عتیقه، چهار قلم شی تاریخی شامل سه  عدد خمره و یک عدد کوزه سفالی کشف کردند.

براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان میراث فرهنگی استان، اشیاء مکشوفه دارای ارزش تاریخی و قدمت اشیاء هزاره اول پیش از میلاد و دوره اسلامی تخمین زده شده است.

سردار رحمت الهی شماره تماس ۰۹۶۶۲ را پل ارتباط مردم با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و یگان حفاظت برای پیشگیری از جرایم حوزه میراث فرهنگی عنوان کرد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..