چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

از شبکه سه سیما؛

مستند «کلاس مرگ» به کارگردانی آرش دهقانی با موضوع تغییر بافت فرهنگی و نژادی قاره آمریکا امشب ساعت ۱۷ از شبکه سه پخش می‌شود.
مستند «کلاس مرگ» به کارگردانی آرش دهقانی با موضوع تغییر بافت فرهنگی و نژادی قاره آمریکا امشب ساعت ۱۷ از شبکه سه پخش می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی پروژه، همزمان با مشخص شدن زمان پخش مستند «کلاس مرگ» به نویسندگی و کارگردانی آرش دهقانی که جدیدترین محصول مرکز مستند و تلویزیونی سوره است، از تیزر این اثر رونمایی شد.

این مستند که کاملاً آرشیوی و نزدیک به هفت ماه ساخت آن زمان برده است، قصد دارد حقیقت بیان نشده‌ای را درباره یک نسل‌کشی بزرگ فرهنگی و نژادی در تاریخ کانادا و آمریکای شمالی بازگو کند و نشان بدهد که چگونه حکومت‌های استعماری اروپایی از قبیل انگلیس باعث شدند بافت فرهنگی و نژادی قاره پهناوری مانند آمریکا تغییر کند.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: «در آستانه شروع جشن ملی کانادا تعدادی گور دسته‌جمعی در یکی از شهرهای کانادا پیدا می‌شود و طبق تحقیقاتی که صورت می‌گیرد، معلوم می‌شود که تمام این اجساد متعلق به کودکانی هستند که در مدارس شبانه‌روزی که زیر نظر دولت کانادا و کلیسای کاتولیک کانادا اداره می‌شده است، تحصیل می‌کردند و همه این اجساد کشف شده متعلق به یک نژاد یعنی بومیان سرخ پوست کاناداست…»

«کلاس مرگ» که محصول مرکز مستند و تلویزیونی سوره است، برای اولین بار روز جمعه ۱۷ تیرماه ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..