چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل هنرهای نمایشی خبر داد

اداره کل هنرهای نمایشی 300 میلیون تومان به سالن‌های خصوصی کمک بلاعوض می‌دهد.
اداره کل هنرهای نمایشی 300 میلیون تومان به سالن‌های خصوصی کمک بلاعوض می‌دهد.

هنرمندنیوزمدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر بیان کرد: پیرو مسئله سالن‌های خصوصی آسیب دیده در شهر تهران بر اثر کرونا چند مسیر را برای کمک مالی پیگیری کردیم که یکی از آن‌ها مسیر دولت بود و به اینجا رسیده که از طریق وزارت کار و امور اجتماعی مبلغی به عنوان وام قرض‌الحسنه داده شود، یعنی علاوه بر سایت کارا، پیگیری‌هایی با همراهی خانم حیدری (معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد)، نماینده اداره کل هنرهای نمایشی (اتابک نادری)، خانه تئاتر و مدیر انجمن تماشاخانه‌های خصوصی ایران (شاهین چگینی) صورت گرفت و قرار شده دولت وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره کم به سالن‌ها داده شود.

او افزود: ما از نهادهای غیردولتی هم مسیرهای دیگری را پیگیری کردیم و امیدواریم به نتیجه قطعی برسد ولی به عنوان اداره کل هنرهای نمایشی در ذیل مجموعه معاونت هنری به این فکر کردیم که خودمان هم حمایتی انجام دهیم، گرجه بودجه اداره کل هنوز مصوب نشده و پولی هم بابت این حمایت نگرفته‌ایم. با این حال تصمیم گرفته شد در قالب یک کمک بلاعوض از سالن‌های فعال و آسیب دیده در این مدت حمایت شود. براین اساس یک رقم ۳۰۰ میلیون تومانی را از منابع خود مصوب کردیم تا به نسبت معیارهای مختلفی همچون فعالیت، ظرفیت مخاطب و ... به صورت بلاعوض اختصاص دهیم.

آشنا گفت: ۵۰ درصد این حمایت تا یکی دو روز آینده پرداخت می‌شود و درصدد تامین منابع باقی آن نیز هستیم.

به گفته وی در حال حاضر ۱۵ سالن تهران برای این حمایت درنظر گرفته شده‌اند و این کمک با وجود مضیقه‌ها و بدهی‌های اداره کل هنرهای نمایشی از سال قبل و نیز جدا از کمک دولت انجام می‌گیرد.

از زمان حضور آشنا در اداره کل هنرهای نمایشی حدود ۹ میلیارد تومان بدهی به هنرمندان و رویدادهایی که از گذشته باقی مانده بود پرداخت شده است. رقم کل بدهی‌ها نیز ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..