شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گردهمایی مدیران و نمایندگان شعبه های استانی انجمن موسیقی ایران روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه در محل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
گردهمایی مدیران و نمایندگان شعبه های استانی انجمن موسیقی ایران روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه در محل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش هنرمندنیوز، در گردهمایی مدیران و نمایندگان شعبه های استانی انجمن موسیقی ایران که به همت انجمن موسیقی ایران  به مدت ۲ روز در تهران برگزار شد، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی، محمدالله یاری مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، احمد صدری عضو هیات امنای و بازرس انجمن موسیقی ایران نیز به عنوان مهمان حضور داشتند.

در روز نخست این گردهمایی علی ثابت نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ضمن قدردانی از زحمات شعب این انجمن در راستای اهداف انجمن موسیقی ایران به تشریح برنامه‌ها و چشم‌اندازهای این انجمن در سال ۹۷ و برنامه های پیش رو پرداخته و با اشاره به نیاز مبرم سیاستگذاران فرهنگی کشور به آمار حاصله از آمایش سرزمینی هنر بر تکمیل بانک اطلاعات هنرمندان موسیقی پس از بارگذاری روی سایت انجمن موسیقی ایران اشاره کرد.

در ادامه نیز هر یک از روسا و نمایندگان شعب استانی ضمن بررسی راهکارهای درآمدزایی شعب برای رفع نیازهای موسیقایی استان به تشریح مواردی همچون تاکید همه جانبه برای تعامل هرچه بیشتر نمایندگی های انجمن موسیقی ایران با ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، مدیران کل و معاونان هنری و بهره مندی از امکانات موجود در استان ها در راستای خدمت به فضای موسیقی در منطقه، رفع موانع و مشکلات پیش روی شعب استانی، شناخت هرچه بیشتر سرمایه‌های موسیقی استان‌ها و فعال کردن این سرمایه‌ها، بررسی راهکارهای جذب مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی در برنامه‌های سالانه، بررسی راهکارهای تامین زیرساختارهای لازم در جهت ماندگاری گونه‌­های مختلف موسیقی محلی، بومی و نواحی کشور پرداختند.

در همین راستا و براساس رای عمومی روسا و نمایندگان شعب استانی انجمن موسیقی ایران، مقرر شد آیین نامه های کاربردی و شفاف جهت روشن شدن ماموریت های این شعب تدوین و به آنها ابلاغ شود.

در دومین روز گردهمایی روسا و نمایندگان شعب استانی انجمن موسیقی ایران سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدالله یاری مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به عنوان مهمان در این گردهمایی حضور یافتند.


انتقاد معاون هنری ارشاد از اجرایی نشدن یک پیمایش

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: موسیقی در چند دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است و امروزه سرمایه انسانی و اجتماعی بزرگی در حوزه موسیقی کشور داریم البته توجه به اقتضائات و ضرورت های مکانی و زمانی در هنر ضرورت است و درباره انجمن موسیقی نیز درنظر گرفتن زمانه امروز و فعالیت های متعدد و مشخصه های موسیقی لازم است. متاسفانه پیمایش جامعی درباره هنر ایران انجام نشده، بنابراین می بایست جغرافیای هنر ایران را بشناسیم و در این زمینه انجمن های موسیقی استان ها می توانند کمک کنند تا تصویر واقعی تر و شفاف تری از مشخصه ها و اقتضائات موسیقی هر استان تدوین شود که برای برنامه ریزی موسیقی استفاده شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: نگاه آمایشی ضرورت دیگر در زمینه هنر است تا امکانات، بر اساس این نگاه اختصاص پیدا کند و می توان آسیب شناسی انجام داد. جشنواره می تواند بستر گفت و گو و نظام استعدادیابی باشد اما جشنواره زدگی یکی از آسیب های حوزه هنر است و معاونت هنری کم و بیش از بیش از ۲۶۰ جشنواره در کشور حمایت می کند که لازم است ضرورت و مشخصه های جشنواره ها بازنگری شود.


کمیته حسابرسی در معاونت هنری وزارت ارشاد تشکیل شد

حسینی تعدد ساختارها و دستگاه ها را نیز از مسایل حوزه هنر خواند و گفت: کمیته حسابرسی و مجامع در معاونت امور هنری تشکیل شده است و ساختار موسسات و انجمن های حوزه هنر و ماموریت های آنها در حال بررسی است.

وی افزود: آسیب شناسی و نظرات و دیدگاه های انجمن های موسیقی استان ها کمک می کند تا براساس آنها در صورت لزوم اساسنامه و ماموریت های انجمن موسیقی بازنگری و بازتعریف شود.

محمدالله یاری، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست به ارایه گزارشی از فعالیت های استانی این دفتر در حوزه موسیقی پرداخت و با اشاره به تشکیل جلسات شورای نظارت برآموزشگاه های آزاد موسیقی، شروع فرآیند صدور کارت صلاحیت تدریس و همچنین بحث کمک به آموزش هنر و برگزاری مسترکلاس های استانی  به توانمندی شعب استانی این انجمن اشاره و ابراز امیدواری کرد در صورت وجود زیرساخت های لازم پس از بررسی های کارشناسی بتوان در برخی مسایل این دفتر با انجمن موسیقی ایران همکاری داشته باشد.

در این گردهمایی دو روزه محمدرضا جدیری (آذربایجان شرقی)، داود جهانگیری (آذربایجان غربی)، موسی رجبی اصل(اردبیل)، پدرام پهلوان نژاد(اصفهان)، بهزاد قامشلو (ایلام)، علی مؤمنیان ریزی(البرز)، حمید توفیقی(چهارمحال بختیاری)، حامد طاهری تهرانیان(خراسان رضوی)، محمدحمیدی(خراسان شمالی)، عادل قاسمی(خراسان جنوبی)، عارف قادری نژاد(خوزستان)، کیارش میرمحمد رضایی(زنجان)، رامین صبری (سمنان)، فاروق رحمانی(سیستان و بلوچستان)، هدایت رضایی(فارس)، سیدمحمدتقی آقایی(قم)، مصطفی عبادی (قزوین)، فرشید حسامی(کردستان)، سورج یاسایی(کرمان)، هوشنگ سمندری(کرمان جنوب)، فرزاد شاه سواری (کرمانشاه)، حمید آقاجری(کهگیلویه و بویر احمد)، علی احمدی فر(گیلان)، ابوالفضل امیرلطیفی(گلستان)، امین عباسیان(لرستان)، سیدجلال محمدی(مازندران)، عباس اباذری(مرکزی)، علی آقا محمدی(همدان)، علیرضا حسینی(یزد) و لیلا بازرگان(منطقه آزاد قشم) حضور داشتند.

گردهمایی روسا و نمایندگان شعب استانی انجمن موسیقی ایران در روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه سال جاری در نوبت صبح و عصر در طبقه پنجم دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..