یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

سیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه کنکور تا سال ۱۴۰۰ برچیده می شود، گفت: آماده نبودن زیرساخت های لازم برای برگزاری آزمون استاندارد مانعی برای تاثیر قطعی معدل است.
سیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه کنکور تا سال ۱۴۰۰ برچیده می شود، گفت: آماده نبودن زیرساخت های لازم برای برگزاری آزمون استاندارد مانعی برای تاثیر قطعی معدل است.
هنرمندنیوزسیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد  با اشاره به احتمال تغییر تاثیر قطعی معدل در کنکور، گفت: تاثیر قطعی معدل درکنکور دو دغدغه و استرس جدید برای داوطلبان ورود به دانشگاه ایجاد کرده است؛ نخست اینکه دانش آموز ناچار است برای امتحانات نهایی پایه دوازدهم خود را آماده کند و دوم آنکه باید برای موفقیت در کنکور آمادگی به دست آورد اما مشکل از جایی شروع می شود که نحوه برگزاری این دو با یکدیگر کاملا متفاوت است کنکور تستی و امتحانات نهایی تشریحی است این اقدامات با یکدیگر تزاحم دارد.

زیرساخت‌های برگزاری امتحانات نهایی استاندارد فراهم نشده است

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون مقرر شده آموزش و پرورش زیرساخت‌های برگزاری امتحانات نهایی استاندارد را فراهم کند حال که این امر محقق نشده نباید داوطلبان تاوان کوتاهی برخی مسئولان را پس دهند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور از چه سالی آغاز می شود؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات بر تاثیر مثبت معدل در کنکور تاکید دارد به همین دلیل به وزیر علوم اعلام شد بهتر است از طریق ظرفیت شورای سنجش و پذیرش نحوه تاثیرگذاری معدل از قطعی به مثبت تغییر کند در غیر این صورت نمایندگان با ارائه طرح از تاثیر قطعی معدل در کنکور جلوگیری می کنند؛ در حال حاضر نیز ۱۲۰ نفر از نمایندگان با امضای طرح "اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز علمی" خواهان اعمال تاثیر مثبت معدل هستند. وی با تاکید بر اینکه باید برای مسائل مهمی مانند کنکور که بخش بزرگی از جامعه درگیر آن می‌شود دورنمایی کلی به مردم داد، اظهار کرد: برای تاثیر قطعی معدل در کنکور باید از سال دهم شروع کرد؛ آزمون نهایی سال دهم در سال تحصیلی جاری به صورت نهایی برگزار ‌شود و نتیجه آن در کنکور تاثیر قطعی داشته باشد سال آینده نیز علاوه بر پایه دهم امتحانات دانش‌آموزان در سال یازدهم نهایی شود و این روال در سال سوم برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم نیز پیاده شود. با این روش می‌توان تا سه سال آینده کنکور را به صورت کامل حذف کرد و داوطلبان نیز با مشکل، استرس و بی اطلاعی مواجه نمی‌شوند.

عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش ادامه داد: با این روش تا سال ۱۴۰۰ کنکور برچیده می شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..