شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سید جمال هادیان طبایی زواره، دبیر جشنواره کودک آنلاین:

 نشست خبری جشنواره «کودک آنلاین» با هدف شناسایی و حمایت از خالقان و ایده‌های نو در فضای مجازی با موضوع کودک و نوجوان، با حضور سیدجمال هادیان؛ دبیر جشنواره و رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌المللی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان شهید قندی این وزارتخانه برگزار شد.
 نشست خبری جشنواره «کودک آنلاین» با هدف شناسایی و حمایت از خالقان و ایده‌های نو در فضای مجازی با موضوع کودک و نوجوان، با حضور سیدجمال هادیان؛ دبیر جشنواره و رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌المللی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان شهید قندی این وزارتخانه برگزار شد.

هنرمندنیوزهادیان در ابتدای این نشست با تأکید بر اینکه جشنواره کودک آنلاین با هدف هم‌راستایی برای شناسایی استعداد‌ها و محتوا‌های فضای مجازی ویژه کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده، گفت: امروز یکی از دغدغه‌های والدین استفاده بی‎رویه و بیش‌از اندازه کودکان و نوجوانان از فضای مجازی است به طوری که آنان بی‌محابا از فضای مجازی استفاده می‌کنند و این موضوع به تهدیدی برای آن‌ها تبدیل شده است.

او با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات با توجه به این موضوع و اهمیت آن در جامعه در تلاش است که با استفاده از ظرفیت‌ها و استعداد‌های فراوان کشور از ایده‌های محتوا‌محور با موضوع کودکان و نوجوانان در فضای مجازی حمایت کند، افزود: در واقع وزارت ارتباطات نقش یک شتاب‌دهنده و حرکت‌دهنده را در این رویکرد و حرکت برای کودکان و نوجوانان بازی می‌کند.

دبیر جشنواره کودک آنلاین با بیان اینکه این جشنواره عدالت‌محور است و از بخش خصوصی حمایت می‌کند، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم تا نهاد‌هایی همچون وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی، شهرداری‌ها، تولیدکنندگان محتوا و کارآفرینان حوزه فضای مجازی و اپراتور‌های تلفن همراه و همچنین عرضه‌کنندگان اینترنت را در این رویداد بزرگ فرهنگی هنری پای کار بیاوریم. وی اضافه کرد: برگزاری این جشنواره سبب جلب توجه افکار عمومی به موضوع استفاده صحیح کودکان و نوجوانان از فضای مجازی می‌شود و می‌تواند فرصت تبادل نظر میان کارشناسان درباره جزئیات و نحوه استفاده از محتوا‌های تصویری در فضای مجازی را بیش از پیش افزایش دهد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تأکید بر اینکه این جشنواره زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه تولید محتوا برای کودکان و نوجوانان را فراهم می‌کند، گفت: انگیزه سرمایه‌گذاران در صنایع مجاور برای تولید محتوای تصویری در حوزه کودکان و نوجوانان توسط این جشنواره مضاعف خواهد شد و در کنار آن قطعا بستر‌های موجود در این حوزه به دیگران معرفی می‌شود.

هادیان در ادامه با بیان اینکه جشنواره «کودکانلاین» در دو بخش «فیلم‌های کوتاه» و «وب‌سری‎ها» برگزار می‌شود، گفت: بخش نخست این جشنواره، با فیلم‌های کوتاه از ۳۰ ثانیه تا ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان می‌توانند در دو قسمت حرفه‌ای و آماتور در این قسمت حضور داشته باشند و در بخش دوم ایده‌های برتر بررسی و برگزیده‌ها به سرمایه‎گذاران معرفی خواهند شد. وی افزود: در‌این جشنواره به هیچ‌وجه از بودجه دولتی استفاده نشده و تمامی بخش‌های آن توسط حامیان مالی حمایت شده است. ریاست این جشنواره بر عهده شخص وزیر و دبیری آن نیز با بنده است و شورای سیاستگذاری جشنواره متشکل از کارشناسان خبره حوزه فضای مجازی و تعدادی از هنرمندان صاحب سبک فیلمساز است که سیاست‌های جشنواره را تعیین می‌کنند و دبیرخانه جشنواره نیز وظیفه اجرای سیاست‌ها را به عهده دارد، پیش‌بینی می‌شود این رویداد، تحولی در حوزه محتوای فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان ایجاد کند؛ حاصل برگزاری این رویداد هنری ارائه محتوا‌های آموزشی ترویجی و فرهنگ‌ساز در حوزه استفاده از فضای مجازی برای کودکان، نوجوانان و والدین است. وی در پاسخ به پرسش درباره نقش سواد رسانه‌ای در این جشنواره و نحوه استفاده از سند مطالعات راهبردی کودکان و نوجوانان در وزارت ارتباطات گفت: قطعا یکی از اهداف اصلی این جشنواره افزایش سواد رسانه‌ای در خانواده و جامعه خواهد بود و محتوای تولید شده در آن بعد از پایان جشنواره در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت، تا از نحوه مواجهه با فضای مجازی آگاهی پیدا کنند. در خصوص سند مطالعات مجازی در حوزه کودکان و نوجوانان هم مواد این سند در شورای سیاست‌گذاری لحاظ شده و قطعا در طول برنامه از محتوای آن بهره‌مند خواهیم شد.

هادیان در پایان این نشست از تمامی کسانی که برای تولید محتوای ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی دغدغه‌ دارند، دعوت کرد تا با ارائه ایده‌ها و نظرات خود در این جشنواره شرکت کنند، نخستین دوره جشنواره تولید و گسترش محتوای تصویری دیجیتال برای کودکان و نوجوانان از روز دوشنبه ۲۸ آبان، کلید آغاز شده و تا ابتدای اردیبهشت سال آینده ادامه دارد؛ اختتامیه جشنواره «کودک‌آنلاین» در اردیبهشت ماه در ۴ روز برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..