سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ویژه‌برنامه نوروزی «کودک شو» بدون حضور چهره‌های مشهور و برنامه «هوش برتر» با مجری جدید در ایام عید روانه آنتن شبکه نسیم می‌شود.
ویژه‌برنامه نوروزی «کودک شو» بدون حضور چهره‌های مشهور و برنامه «هوش برتر» با مجری جدید در ایام عید روانه آنتن شبکه نسیم می‌شود.

هنرمندنیوز: آریا طاهری، مجری جدید برنامه هوش برتر روز سه شنبه گفت: تفاوت فصل جدید برنامه با قبلی این است که تحرک شرکت‌کنندگان بیشتر شده است. همیشه این انتقاد به شرکت‌کنندگان باهوش می‌شد که چرا تحرکی ندارند. این بار آنها باید بر اساس آگاهی و سرعت عمل به سوالات جواب بدهند.

وی به سه مرحله مسابقه یعنی ماز (مارپیچ)، زمین و دیوار مرگ اشاره کرد و اظهار داشت: همه این مراحل با سطح بینایی و سرعت عمل سر کار دارد و بین چشم و پا و مغز شرکت کننده باید هماهنگی وجود داشته باشد.

طاهری که اجرای برنامه نسیم دانش را هم بر عهده داشته افزود: در سری قبلی از اواسط بازی مشخص بود چه کسی برنده می‌شود. چون شرکت‌کنندگان رفته رفته امتیازشان بیشتر می‌شد. ولی در این سری چون قلب‎‎‌های کسب‌شده را می‌گیریم و به جایش زمان می‌دهیم شاید یک نفر که بیننده فکرش را نمی‌کند در مرحله سوم برنده شود.

حدود ۱۳ هزار نفر ثبت نام کردند

وی در پاسخ به این سوال که داوطلبان چگونه می‌توانند در مسابقه هوش برتر شرکت کنند گفت: این افراد باید به تارنمای مسابقه بروند و ثبت نام کنند. در سری جدید حدود ۱۳ هزار نفر ثبت نام کردند که  ۴۰۰ نفرشان برگزیده شدند. این ۴۰۰ نفر در اتاق تمرین عملی شرکت کردند و در نهایت ۶۴ نفر موفق به راهیابی به مسابقه شدند.

طاهری افزود: خودم یک ماه در اتاق تمرین بودم و پا به پای شرکت‌کنندگان تمرین و بازی می کردم تا دانشم را نسبت به بازی‌ها افزایش دهم. این برنامه مجری محور نیست و در آن شرکت‌کننده‌ها مهم هستند.

دکور کاملا تغییر کرده است

پیمان پورمقیمی تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی نیز گفت: در این سری به سمت بازی‌های امروزی رفته‌ایم که جوان‌ها درگیرش هستند. دکور برنامه به شکل بازی‌های دیجیتال درآمده و هیچ المانی از فصل‌های قبل در دکور دیده نمی‌شود.

وی افزود: در این سری هم ۸۵ نوع بازی داریم که هر بازی چالش خودش را دارد. تعدادی برنامه‌نویس از سراسر کشور نرم افزارهایی را برای ما طراحی کرده‌اند. تمام مسابقات در قالب هوش‌های چندگانه از جمله هوش فضایی، هوش ریاضی و هوش کلامی برگزار می‌شود.

 اجرای سری پیش این برنامه را افشین زی نوری به عهده داشت.

چهارشب کودک شو

رضا نصیری کارگردان برنامه کودک شو از برگزاری مرحله فینال در ایام عید خبر داد و گفت: شروع مسابقه با فینال است که از روز ۲۹ اسفند با شرکت ۳۷ فینالیست روی آنتن می‌رود.

این برنامه ساز افزود: ما در نوروز مهمان هنرمند نیاورده‌ایم و خود مردم مهمان برنامه هستند که به فینال رسیده‌اند. با این حال آیتم‌هایی با نام خاطره بازی داریم. چون حدود ۲۷۰ هنرمند پیش از این به کودک شو آمده‌اند و بخش‌هایی از این برنامه‌ها را هم نمایش می‌دهیم.

به گفته وی تصمیم تیم برنامه ساز و شبکه بر این بوده که چون در ایام نوروز چهره‌ها در همه برنامه حضور پیدا می‌کنند، آنها به کودک شو نیایند برنامه کمی مردمی‌تر باشد.

نصیری درباره زمان پخش کودک شو توضیح داد: چهار شب اول هفته یعنی شنبه تا سه‌شنبه کودک شو و از چهارشنبه تا جمعه برنامه خندوانه از شبکه نسیم پخش می‌شود.

به گفته وی پخش کودک‌شو تا اخر ماه رمضان ادامه پیدا می‌کند و در روز عید فطر برنده نهایی مشخص می‌شود.

 شبکهٔ نسیم سیما در روز ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ در تهران و از ۱۵ مهرماه همان سال در سراسر ایران آغاز به کار کرد. واژهٔ نسیم کوته‌نوشت چهار واژه نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..