یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

"کیریل سربره نیکف"، کارگردان موج نوی روسیه، که با فیلم های پیشینش ، "تابستان" و "تب پتروف" در فستیوال کن نظرها را به خود جلب کرده بود، با پخش عکسی در شبکه های اجتماعی گفت :"من تلویزیون را خاموش کردم"... که منظورش بستن صدای تبلیغات دولت روسیه در پی جنگ در اوکرائین و اشغال این کشور است.
"کیریل سربره نیکف"، کارگردان موج نوی روسیه، که با فیلم های پیشینش ، "تابستان" و "تب پتروف" در فستیوال کن نظرها را به خود جلب کرده بود، با پخش عکسی در شبکه های اجتماعی گفت :"من تلویزیون را خاموش کردم"... که منظورش بستن صدای تبلیغات دولت روسیه در پی جنگ در اوکرائین و اشغال این کشور است.

هنرمندنیوزبنا به خبرهای شنیده شده، آخرین فیلم او، که در مرحله پست پروداکشن قرار دارد، پیش نمایشش را در فستیوال کن خواهد داشت.

داستان فیلم به دور "آنتونینا میلی کووآ"، می گردد، که در قرن نوزدهم و در خانواده ای اشرافی به دنیا آمد. این زن جوان که می توانست هر که را می خواست  به عنوان همسر بر گزیند، پس از شنیدن موسیقی چایکوفسکی، دلباخته او شد و برای ازدواج با وی پافشاری بسیار نمود. موسیقیدان نیز برای خواباندن شایعه هائی که پیرامون همجنس گرائی ویدر همه جا پیچیده بود، به این ازدواج تن داد.  پس از آن، چایکوفسکی، که اورا دوست نمی داشت و وی را مسئول افسردگی و بدبختی خود می دانست، تلاش کرد همسرش را  هر چه زودتر از سر باز کند. اما عشق"آنتونینا" به او سبب شد که همه فشارها را بپذیرد تا در کنار "چایکوفسکی" بماند. پس از بر تابیدن همه ی خواری ها ، "انتونینا" کم کم در دنیای دیوانگی فرو رفت....

"کیریل سربره نیکف"، که در سال ۱۹۶۹، در "روستف روی دن" به دنیا آمد فرزند پزشگی متخصص مجاری ادار و مادری اوکرائینی است . اودر سال ۱۹۹۲، تحصیلات خود را در رشته علوم فیزیک در دانشگاه "روستف" به پایان رساند. اما پیش از آن به میز آنسن در تآتر پرداخت و سپس فیلم هائی در ژانرهای گوناگون برای تلویزیون ساخت.  "کیریل سربره نیکف"،در سال ۲۰۱۲، به ریاست  تآتر دراماتیک مسکو "نیکلاس گوگول" در آمد.

او سپس، در پی شکست طرح فیلمش "چایکوفسکی"، در سال ۲۰۱۷، ساختن فیلم "تابستان" را آغاز نمود کهاز زندگی "ویکتور تسوی"، رهبر گروه موسیقی راک "کبنو" سخن می گفت. این فیلم در بخش مسابقه ایفستیوال کن سال ۲۰۱۸ شرکت داشت اما کارگردانش، به اتهام سوء استفاده یک میلیون یوروئی از بودجه ای که بین سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴  دولت به گروه تآتری وی داده بود، محکوم به حبس خانگی شد و نتوانست به فستیوال بیاید.

سپس " اشتاتس" اپرای وین، میز آنس تازه ی  اپرای مهم "پارسیفال"،اثر واگنر را به وی سپرد.  "کیریل سربره نیکف"، کارهای میزآنسن این اپرا را، که به آن جلوه ی  سرودی برای ازادی داده بود، از همان محل حبس خانگی هدایت کرد. این اپرا در روز ۱۱ آوریل ۲۰۲۱ به روی صحنه آمد.

در سال ۲۰۲۱، فیلم دیگرش "تب پتروف" نیز در فستیوال کن شرکت نمود و حال می رود که به احتمال زیاد این کارگردان بار دیگر به بخش مسابقه ای این فستیوال راه یابد.

گفته می شود فیلم "قصه های شاه پریان"،  آخرین فیلم "الکساندر ساکوروف"، کارگردان مهم روسی، نیز در این بخش شرکت خواهد داشت. اما هنوز نام برگزیده شدگان پخش نشده و به دلیل انتخابات در فرانسه، قرار است زودتر از تاریخ همیشگی (حدود ۲۱ آوریل) منتشر گردد.

«شهلا رستمی»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..