پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹ مه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نشست خبری همراه با مراسم رونمایی انتشار آلبوم «گاه فراموشی» با حضور همایون شجریان، فردین خلعتبری و رضا موسوی مدیر هنری آلبوم در تالار وحدت برگزاری شد.
نشست خبری همراه با مراسم رونمایی انتشار آلبوم «گاه فراموشی» با حضور همایون شجریان، فردین خلعتبری و رضا موسوی مدیر هنری آلبوم در تالار وحدت برگزاری شد.

هنرمندنیوز: سارا صادقی - ظهر امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ نشست خبری همراه با مراسم رونمایی انتشار آلبوم «گاه فراموشی» با حضور همایون شجریان، فردین خلعتبری و رضا موسوی مدیر هنری آلبوم در تالار وحدت برگزاری شد.

فردین خلعتبری در ابتدای این نشست از همکاری خود با همایون شجریان گفت : این چهارمین همکاری من با همایون شجریان است،این اثر یک اثر مبتنی بر موسیقی ست که نیاز به نوازندگان خاص داشت پس در این اثر رویکردی را با یک نوع موسیقی بداعه نوازی دنبال کردیم.

همایون شجریان در ادامه افزود:این کار ترکیبی از موسیقی ایرانی وجاز است، نکته مشترک در آن بداهی خوانی است که در آلبوم به آن پرداخته شده برای همین شعر وموسیقی با هم شکل گرفته است. این نگاهی ست که شعر وموسیقی در کنار هم قرار بگیرند.

وی گفت :نوازندگان چیره دستی در این کار قرار گرفتند که نتیجه آن شد چیزی که امروز خواهید شنید. درباره اجرای زنده هم خیلی صحبت شده که قرار بر این است که این کنسرتها در خارج از ایران اجرا بعد برای داخل ایران برنامه ریزی خواهیم کرد.

رضا موسوی مدیر هنری آلبوم در ادامه گفت : در مورد این کار آمدم به این اتفاق کمک کنم، با فردین که ۲۵ سال سابقه دوستی داشتم اما در مورد همایون وقتی به ایشان نزدیک شدم واقعا شگفت زده شدم تقریبا بخشی از ایده پردازی آن را خودشان انجام داده بودند.

همایون در ادامه افزود: به شخصه آلبوم را دوست دارم فکر میکنم در این یکی دوسال اخیر بیشتر دیده می شود اما در مقایسه این کار، کار پخته تری است یکی از نقاط قوت شعرهای زنده یاد افشین یداللهی است شاید اگر ایشان در قید حیات بودند با او همکاری می کردیم ودر خدمتشان بودیم. این کار جالب است در طی سالها شعر وموسیقی جمع آوری شده وهمزمان با ملودی پیش رفتیم ودر کنار هم قرار گرفتن آنها روان وجذاب بود.

این خواننده خاطر نشان کرد : برای تیرماه آماده می شویم در تهران با سالنی صحبت کردیم برای همکاری با صدا سیما تصمیمی نداریم.

خلعتبری در پاسخ به سوال خبرنگار هنرمند نیوز درباره الهام گرفتن این آلبوم از موسیقی اقوامی توضیح داد: رویکرد من موسیقی کلاسیک بود این کار مدهای موسیقی مقامی است برای همین میتوانم بگویم از چه منابعی در آن استفاده شده است.سپس همایون شجریان درباره نحوه ضبط آلبوم به هنرمند نیوز گفت : مراحل ضبط این آلبوم به این شکل بود که جلسه ای داشتیم وشعر ورویداد رابررسی کردیم وهنرمندان همه جمع شدند ومثل کنسرت ضبط کردیم و هر کدام جدا جدا ماکتی درست کردیم، من آوازم را خواندم صدای خام منو از بین بردند این کار ضبط شد.وی افزود : کارهای اینچنینی سلایق متفاوتی دارند من مطمئنم که این آلبوم چند رویکرد دارد که ممکن است عده ای از آن خوششان بیاید و عده ای هم نه! پیشنهاد من این است که بیشتر فضایی که موسیقی ایجاد می کند با آن همراه باشیم این کار متفاوتی شده است.

لازم به ذکر است که آلبوم گاهی فراموشی با اشعار فردین خلعتبری در هشت قطعه به نام‌های: «در شب بی تو، گاه فراموشی، مشتاق توام، پی در پی، خواب خاکی، با تو مست، نشان، محرم به اسرار» طی حدود دو سال تولید شده است و رامین صدیقی، رضا موسوی، کاوه عابدین و سحر فروزان از دست‌اندرکاران تولید این اثر و بیورن مه‌یر، کلاوس گزینگ، کارلو نیدرهاوزر و فردریک ژیل نوازندگان این اثر بوده‌اند.

عکس: مجید نیک نفس

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..